Wydarzenia

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Pomoc dla Emila

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Nasza gazetka

Kliknij na zdjęcie, aby pobrać

format pdfPrezentujemy nowy numer pisma Rady Dzielnicy XV - "Piętnastka". W numerze m.in. wywiady z nowymi radnymi miasta, 25-lecie dzielnic oraz wydarzenia wakacyjne w Mistrzejowicach. Zapraszamy do lektury!

Facebook

PolecamySpotkanie z mieszkańcami

Radny Miasta Krakowa Andrzej Mazur spotka się z mieszkańcami Dzielnicy XV podczas dyżuru 25 sierpnia w godzinach 11-12.30 w siedzibie Rady Dzielnicy.

Serdecznie zapraszamy.Projekty uchwał na XXIV Sesję Rady Dzielnicy

Projekty uchwał

Przedstawiamy projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XXIV Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 25 sierpnia 2016 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Projekty uchwał ==> 161 162 163 164 165
16 sierpnia 2016Wysepka przy ul. Okulickiego

Zarząd Infrastrkutury Komunalnej i Transportu poinformował, iż stworzenie wysepki na przejściu dla pieszych przy ulicy Okulickiego (zgodnie z uchwałą Rady Dzielnicy) jest niemożliwe ze względów normatywnych - droga po przekształceniach nie spełniałaby norm szerokości pasów ruchu. W związku z tym, zbudowanie wysepki nie jest możliwe.Komunikat

W związku z okresem urlopowym zawieszone zostają od dnia 21.07 (włącznie) do dnia 12.08.2016 r. dyżury członków Zarządu, w tym przewodniczącej Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice Grażyny Janawy
i z-cy Konrada Maciejowskiego.Zamknięcie ul. Wiślickiej

Z powodu remontu nawierzchni, została zamknięta ul. Wiślicka na odcinku od ul. Czaplickiego do ul. Bora Komorowskiego. Utrudnienia potrwają do 15 lipca. W związku z tym MPK wprowadziło tymczasowe trasy objazdowe dla autobusów 123, 159, 178 i 611.

Linia 123: Na odcinku od przystanku Os. Strusia doprzystanku Łęczycka autobusy będą jechać w obu kierunkach po trasie objazdowej: al. Andersa – Okulickiego – Czaplickiego i od skrzyżowaniaCzaplickiego / Wiślicka (na wysokości stacji paliwLotos) wracają na swoja trasę.

Uwaga! W czasie remontu przystanek Wiślicka będzie NIECZYNNY (w obu kierunkach).

Linie 159, 178, 611: Na odcinku od skrzyżowania al. Bora-Komorowskiego / Stella-Sawickiego / Wiślicka (węzeł przystankowy Wiślicka) doprzystanku Łęczycka autobusy będą jechać w obu kierunkach po trasie objazdowej: ul. Okulickiego – Czaplickiego i od skrzyżowania Czaplickiego / Wiślicka (na wysokości stacji paliw Lotoswracają na swoje trasy.

Uwaga! Przystanek Wiślicka w kierunku Os. Piastów i Mistrzejowic zostanie tymczasowo przeniesiony na przystanek jak dla linii np. 152, 172, 502 w kierunku DH Wanda.

Ważne! Remont nawierzchni będzie także prowadzony na odcinku od ul. Czaplickiego do ul. Jancarza, ale w tym przypadku będą tylko zawężenia, nie przewiduje się zamknięcia ulicy na tym odcinku. Termin wykonania prac także do 15 lipca.