Wydarzenia

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Nasza gazetka

Kliknij na zdjęcie, aby pobrać

format pdfPrezentujemy nowy numer pisma Rady Dzielnicy XV - "Piętnastka". W numerze m.in. wywiad z Radnym Miasta Krakowa, relacja z Pożegania Lata oraz sprawozdanie z przeprowadzonych remontów. Zapraszamy do lektury!

Pomoc dla Emila

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Facebook

PolecamyJak jeździć po Rondzie Piastowskim?

Telewizja Kraków zrealizowała program Jedź Bezpiecznie w naszej dzielnicy pokazując jak prawidłowo poruszać się na Rondzie Piastowskim po zmianach organizacji ruchu. Poniżej link do materiału:

http://krakow.tvp.pl/27452940/23-x-2016Spotkanie zespołu Bezpieczny Kraków

Bezpieczny Kraków to zespół zadaniowy złożony z przedstawicieli Radnych Dzielnicy, Straży Miejskiej, Staży Pożarnej i Policji oraz mieszkańców. 21 września odbyło się wyjazdowe posiedzenie zespołu w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Bezrobotnym i Osobom Pokrzywdzonym przez Los. Podczas spotkania pracowano nad zadaniami zespołu na najbliższy okres oraz dokonano podsumowania działań służb mundurowych w okresie ŚDM.25 czytań

Informacja dla najemców lokali komunalnych

Wydział Skarbu Miasta informuje, iż z dniem 31 grudnia 2016 roku upływa termin składania wniosków o wykup lokali mieszkalnych będących własnością Gminy Miejskiej Kraków.Projekty uchwał na XXVI Sesję Rady Dzielnicy

Projekty uchwał

Przedstawiamy projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XXVI Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 27 października 2016 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Projekty uchwał ==> 174 175 176 177 178 179 180 181
18 października 2016Bezpłatne badania w szpitalu Żeromskiego

W ramach Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie prowadzi bezpłatne badania kolonoskopii u pacjentów po 40.roku życia. Profilaktyka się opłaca! Program finansowany przez Ministerstwo Zdrowia zakłada zmniejszenie  ryzyka zachorowania na raka jelita grubego nawet o 60-90% i to w ciągu najbliższych kilku lat.

Rak jelita grubego jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym w Polsce. Każdego roku rozpoznaje się ponad 14 tys. nowych przypadków. Rak jelita grubego rozwija się ze zmian łagodnych, tak zwanych polipów. Taka przemiana trwa najczęściej kilkanaście lat. Dlatego też, poddając się badaniu odpowiednio wcześnie i usuwając polipy można zapobiec rozwojowi raka. Wcześnie wykryty rak jest również bardzo często wyleczalny.

Ani polipy, ani rak we wczesnym stadium zazwyczaj nie powodują objawów. Istotą profilaktycznej kolonoskopii jest odnalezienie tych właśnie bezobjawowych jeszcze zmian i o ile to możliwe, ich usunięcie.

Zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy, którzy odpowiedzą na każde pytanie. Rejestracja na badanie pod nr tel. 12 622 95 53 ( codziennie w godz. 8-15), można zarejestrować się poprzez wysłanie e-maila na adres: badania.pbp@zeromski-szpital.pl lub bezpośrednio w rejestracji szpitalnej – os. Na Skarpie 66.