Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Konkurs dla małopolskich szkół podstawowych i instytucji kultury – „Drzewo Recenzji”

Celem Konkursu jest promocja polskiej literatury i propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, a szczególnie umiejętności czytania ze zrozumieniem i dokonywania samodzielnej oceny tekstu, oraz poprawnego pisania recenzji. Uczniowie z III, IV i V klasy szkoły podstawowej z województwa małopolskiego otrzymają książki Wydawnictwa Skrzat z prośbą o napisanie krótkiej recenzji. Teksty na kolorowych karteczkach zostaną powieszone na przestrzennym drzewie w Oddziale dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej w Krakowie.

W edycji „Drzewo Recenzji 2013” podwoi się ilość szkół i bibliotek biorących udział w Konkursie (ok. 20 instytucji). III edycja zostanie zorganizowane równolegle na portalu CzasDzieci.pl oraz w Oddziale dla Dzieci w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej w Krakowie. W tym roku zapraszamy też instytucje kultury, które posiadają swoje biblioteki.

Konkurs jest realizowany w dniach 11 lutego 2013 – 23 kwietnia 2013 r.

Uroczysty finał imprezy oraz rozdanie nagród odbędzie się 23 kwietnia 2013 r. (o godz. 11.00) w Oddziale dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej w Krakowie. Imprezę poprowadzi Monika Badowska, recenzentka literacka, autorka bloga Z lektur prowincjonalnej nauczycielki, a specjalnym gościem będzie Sławomir Hanak, autor powieści "Dziewczyny i chłopaki. Niepotrzebne skreślić" (książkę będą recenzować uczniowie w tegorocznej edycji Konkursu).
Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy Konkursu otrzymają wartościowe nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a szkoły pakiety książek.
Zapraszamy wszystkie szkoły oraz biblioteki instytucji kultury z Małopolski do udziału w Konkursie!

Każda ze szkół czy instytucji kultury uczestnicząca w Konkursie otrzyma bezpłatnie pakiety z nowościami książkowymi do swoich bibliotek.

Regulamin konkursu (pobierz).

Zgłoszenia oraz zapytania prosimy nadsyłać pod adres justyna.piwowar@czasdzieci.pl

Więcej Informacji dotyczących Konkursu znajdziecie Państwo pod poniższym adresem.

http://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,43750982.html