Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Nowohucka Wiosna Muzyczna
kultura




PROGRAM KLASYCZNY

8 maja 2013 (środa) godz. 18.30 
Kościół św. Bartłomieja w Mogile, ul. Klasztorna 11 
Jest taka miłość, nadzieja, wiara... Koncert z poezją ks. Jana Twardowskiego. 
Amber Quartet w składzie: Barbara Mglej - skrzypce, Elżbieta Pogoda - skrzypce, Magdalena Chmielowiec - altówka, Katarzyna Cichoń - wiolonczela. 
Barbara Szałapak - aktorka Teatru Ludowego. 
W programie: W. A. Mozart, A. Borodin.
Na pół godziny przed koncertem zapraszamy do zwiedzania kościoła z przewodnikiem.
Wstęp wolny.

 

11 maja 2013 (sobota), godz. 17.00 
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14. 
Perły Muzyki. Koncert zespołu Amadeus Trio
Wykonawcy: Łukasz Iskrzycki - klarnet, Tomasz Gmyrek - klarnet, Tomasz Małkowski - fagot 
W programie: W. A. Mozart - Eine kleine nacht musik (cz I), J. S. Bach - Bach Suite, W. A. Mozart - Rondo Alla Turca, W. A. Mozart - Die Hochzet Des Figaro (2 arie: Arietta "Voi Che Sapete", Aria "Non più andrai, farfallone amoroso"), W. A. Mozart - Klarinet Konzert A-dur (cz II), J. Strauss - Wiener Blut, J. Brahms - Hungarian Dance, A. Dvorak - Humoreska, G. Bizet - Seguidilla, G. Bizet - Habanera, G. Bizet - Carmen, Time to Say Goodbye.
Wstęp wolny.

 

12 maja 2013 (niedziela) godz. 16.00 
Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej, os. Szklane Domy 7 
Koncert A. Vivaldi 
- GLORIA 
- Koncert a-moll na dwoje skrzypiec 
- Koncert g-moll na dwie wiolonczele 

Wykonawcy: Krakowska Młoda Filharmonia - Orkiestra Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza,Chór Salt Singers z Bochni, Chór Vox Populi. 
Soliści: Jolanta Kamionka - sopran 
Joanna Święszek - mezzosopran 
Karolina Marks, Roksana Rosołek - skrzypce 
Agata Jonczak, Gabriela Szczepaniak – wiolonczela
Maciej Kozłowski, Rafał Marchewczyk - przygotowanie chórów 
Anna Kozłowska - słowo 
Tomasz Chmiel - dyrygent 
Wstęp wolny.

 

19 maja 2013 (niedziela), godz. 15.00 
Kościół pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach, os. Tysiąclecia 86. 
CREDO... 
Wykonawcy: Miejski Chór Cantata z Niepołomic 
Zespół Instrumentalny Ricercar 
Wiesława Wykurz - słowo 
Bogusław Grzybek - dyrygent
W programie: A. Scarlatti, M. Gomółka, G. G. Gorczycki, M.K. Ogiński, J. Łuciuk i in.

 

PROGRAM ALTERNATYWNY 

 

10 maja 2013 (piątek), godz. 19.00 - 22.00 
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4. 
KONCERT PARTEROWY - TRANSFORMATOR EGZYSTENCJALNY
Improwizowany set multistajlowy z wideoskreczami filmów animowanych. 
Wstęp wolny.

 

 11 maja 2013 (sobota), godz. 20.00 
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5. 
C-2 Południe Unplugged 
Impreza zorganizowana we współpracy z C-2 Południe Cafe
Wstęp wolny.

 

16 maja 2013 (czwartek), godz. 20.00 
Kino Studyjne SFINKS, os. Górali 5 
Zaginiony świat. Film z muzyką na żywo w wykonaniu Trio Poleshift Project w składzie: Malwina Kołodziejczyk - saksofon tenorowy, Kuba Wójcik - gitara, Jakub Miarczyński - perkusja. 
Bilety w cenie: 14,00 (normalne), 12,00 (ulgowe), 10,00 (seniorskie).

 

18 maja 2013 (sobota) godz.18.00 
Sala Kameralna Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5 
Nowohucki ART-ROCK 
Główny organizator:
 Nowohuckie Stowarzyszenie Muzyczne jazz&beat&rock przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, w ramach realizacji zadania Zagrajmy to jeszcze raz w Nowej Hucie... Brzmienie lat 80. i 90. XX wieku
Wstęp za zaproszeniami.

 

18 maja 2013 (sobota), godz. 19.00 
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4. 
NOWA HUTA HIPHOP DAY 
Wystąpią:
 Grem, Proforma, Szpak, DJ Szyman Selecta i Tater. 
Główny organizator: Stowarzyszenie Zajawka. Wstęp wolny.

 

19 maja 2013 (niedziela) godz. 15.00 
Klub Kombinator, os. Szkolne 25 
Ta ostatnia niedziela, czyli popołudnie z gramofonem 
Niedziela z przedwojennymi szlagierami w Klubie Kombinator
Główny organizator: Klub Kombinator 
Wstęp wolny.

 

20 maja 2013 (poniedziałek) godz. 19.00 
Sala Kameralna Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5 
DOPPELGANGER. Projekt Michała Wierby
Koncert kwartetu jazzowego w składzie: Michał Wierba - piano, Jakub Dworak - bass, Łukasz Kurzydło - perc, Arek Skolik - drums. 
Główny organizator: Nowohuckie Stowarzyszenie Muzyczne Jazz&Beat&Rock w ramach projektu Muzyczna Nowa Huta.
Koncert w ramach projektu "Muzyczna Nowa Huta" przy wsparciu finansowym rad dzielnic nowohuckich: Dzielnicy XIV Czyżyny, Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, Dzielnicy XVIII Nowa Huta.
Wstęp wolny.

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE DLA DZIECI

 

7 maja 2013 (wtorek), godz. 17.00
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5
MAŁA ARTZONA. Szalone migdałki.
Warsztaty muzyczno-rytmiczne dla dzieci.
Wstęp wolny.

 

15 maja 2013 (środa)
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14 
Warsztaty perkusyjne dla dzieci
Prowadzenie:
 Tomasz Chołoniewski
Dla grup zorganizowanych. Zapisy: Klub Kuźnia.

 

18 maja 2013 (sobota), godz. 11:00
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14 
Warsztaty perkusyjne dla dzieci
Prowadzenie:
 Tomasz Chołoniewski
Dla uczestników indywidualnych. Zapisy: Klub KuźniaCena: 15 zł od dziecka.

 

18 maja 2013 (sobota), godz. 14.00
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4
NOWA HUTA HIPHOP DAY 
Bezpłatne warsztaty b-boyowe oraz warsztaty beatboxowe dla dzieci.
Prowadzenie: DECÓ (Dawid Dec) i BUA (Maciej Jewuła)
Wstęp wolny.

 

 

Przyjdźcie z przyjaciółmi, rodzinami, dziećmi, muzyka łagodzi obyczaje, uwrażliwia i sprawia, że stajemy się jeszcze piękniejsi - muzyczna Nowa Huta wszystkich zaprasza!

Szczegóły na: www.nowohuckawiosnamuzyczna.pl

 

Główny organizator: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Współorganizatorzy: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im.M.KarłowiczaStowarzyszenie Zajawka,Fundacja Nowych Ujęć, Nowohuckie Stowarzyszenie Muzyczne Jazz&Beat&Rock, C-2 Południe CafeKlub Kombinator.

Partnerzy: Rady Dzielnic: XIVXVXVIIXVIII. Parafie: św. BartłomiejaMatki Bożej Częstochowskiejśw. M. M. Kolbego.

Sponsorzy: Alior Bank S.A.Krakowski Holding KomunalnyMPWiK S.A.MPK S.A.MPEC S.A.

Patroni medialni: TVP KrakówAntyradio"Głos - Tygodnik Nowohucki"Lodołamacz, portale: TerazHuta,Rodzinny Kraków.