Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Mistrzejowickie Jasełka

Już po raz szesnasty w dolnym kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach odbyło się noworoczne spotkanie radnych dzielnicy z dziećmi. Podobnie, jak w latach ubiegłych przede wszystkim zaproszono uczniów z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. O ich zgłaszanie Zarząd Dzielnicy zwrócił się do dyrektorów i pedagogów mistrzejowickich szkół podstawowych. Łącznie z pięciu szkół wytypowano ponad 140 dzieci. Spotkanie odbyło się 30 stycznia br. o godz. 16.00.
W imieniu radnych noworoczne życzenia złożył przewodniczący dzielnicy Piotr Serafin. Zwracając się do najmłodszych życzył, by uśmiech i radość zawsze gościły na wszystkich twarzach. Natomiast starszym i nauczycielom cierpliwości i miłości w codziennym wychowywaniu, aby w dzisiejszych czasach zawsze potrafili dostrzegać dzieci, ich potrzeby i problemy. A godność dziecka była najważniejsza. Po uroczystym powitaniu dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 148 zaprezentowały przybyłym tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe. W przedstawieniu wzięło udział 21 czterolatków z II grupy. Program przygotowały i poprowadziły panie wychowawczynie Jolanta Gaczoł i Barbara Tomaszewska. W tym roku tradycyjną tematykę połączono z Dniem Babci i Dziadka. Pomysł ten wszystkim bardzo się spodobał, gdyż ze sceny popłynął jasny i czytelny przekaz najważniejsza jest rodzina.
    Po przedstawieniu wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami przeszły do siedziby rady dzielnicy przy ul. Miśnieńskiej, gdzie jak zawsze oczekiwali na nich radni. Zgodnie z przyjętym zwyczajem wszystkim wręczono paczki ze słodyczami oraz przyborami szkolnymi. Fundatorem paczek była Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice.
(W.Z)