Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Marzec w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Marzec to miesiąc kojarzący się przede wszystkim z imprezami z okazji Dnia Kobiet oraz tradycjami związanymi z wiosennymi zwyczajami. Również wśród naszych propozycji znajdą się takie wydarzenia. Dodatkowo przygotowaliśmy dla Państwa również wiele innych atrakcji, takich jak: koncerty, wykłady czy warsztaty. W marcu 2014 roku zapraszamy na:

 

1.03. GODZ. 16.00, OSTATKOWY WIECZOREK TANECZNY

Klub Wersalik (os. Ogrodowe 15). Wieczorek taneczny dla dorosłych przy najlepszych przebojach muzyki popularnej wykonywanej na żywo. Do tańca będzie przygrywał zespół Mariana Soi. Ostatki w Wersaliku to idealna propozycja dla osób, które chcą spędzić ostatnią sobotę karnawału bawiąc się na parkiecie.

Wstęp: 20 zł

 

3.03. GODZ. 15.30, JEDZIE POCIĄG Z DALEKA

Klub Karino (ul. Truskawkowa 4). Lokomotywa, Ptasie Radio, Rzepka - to wiersze Juliana Tuwima, które zna każdy z nas. Teksty poety to nie tylko genialne wiersze do czytania, ale także utwory dające możliwość niekonwencjonalnych interpretacji. Szansę niecodziennego odczytania dzieł Tuwima będą miały dzieci podczas spotkania edukacyjno-literackiego, na które zapraszają: Klub Karino i Nowohucka Biblioteka Publiczna. Zapisy w Klubie (tel. 12 681,02 00, karino@krakownh.pl) do 28 lutego.

Wstęp: 3 zł

 

6.03. GODZ.16.00, WIECZÓR WSPOMNIEŃ – ANDRZEJ ZAUCHA

Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26). Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Bartka Skorupy (wokal) i Piotra Senkowskiego (piano). W programie wieczoru usłyszymy najbardziej znane utwory Andrzeja Zauchy, m.in. Bądź moim natchnieniem, Cest La Vie , Jak na lotni. Dla wszystkich pań przewidziano kwiaty oraz słodkie niespodzianki. Współorganizatorem imprezy jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice- Północ oraz Fundacja Centrum Art-Plus.

Wstęp z bezpłatnymi zaproszeniami, które można odbierać w Klubie do końca lutego.

 

6.03. GODZ. 18.00, DZIEŃ KOBIET Z TRADYCJĄ

Klub Krzesławice (ul. M. Wańkowicza 17). Impreza towarzysząca obchodom Dnia Kobiet połączona z gościnnym występem Krzysztofa Kacprzaka z Piwnicy Śpiewu Tradycyjnego, który zaprezentuje repertuar wokalno-instrumentalny. Posłuchać będzie można tradycyjnych pieśni polskich przy akompaniamencie dawnych instrumentów muzycznych. W drugiej części spotkania odbędzie się wspólna zabawa.

Wstęp: 2 zł

 

6.03. GODZ.18.00, DAMĄ BYĆ...

Klub Herkules (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29). Zabiegana kobieta sukcesu, zapracowana gospodyni domowa, wspaniała matka, a bardzo często łącząca te wszystkie role – każda kobieta zasługuje na to, by nosić ją na rękach. Na imprezie w Klubie panie będą mogły spędzić miło czas, słuchając i bawiąc się podczas programu kabaretowego w wykonaniu Radosława Omiecińskiego.  

Wstęp: 15 zł

 

7.03. GODZ. 16.00, KWIATY I ANIOŁY

Klub 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1). Wernisaż wystawy prac hafciarskich i koronkarskich uczestników Warsztatów Rękodzieła Artystycznego, prowadzonych przez Jadwigę Węgorek. Na wystawie zaprezentowane będą oryginalne prace koronkarskie i hafty przedstawiające tematy zawarte w tytule wernisażu. Jest to następna z wielu już wystaw pasjonatów i aktywnych praktyków rękodzieła artystycznego. Wystawę można oglądać w Klubie do 25 kwietnia.

Wstęp wolny. 

 

7.03. GODZ. 17.30, WARSZTATY WIZAŻU

Klub Pod Kasztanami (ul. Płoszczyny 1). Warsztaty, w trakcie których każda uczestniczka nauczy się samodzielnie wykonywać odpowiedni dla swoich potrzeb makijaż dzienny i okolicznościowy oraz dobierać odpowiednie kolory do swojej karnacji. Podczas spotkania pomożemy określić również kształt twarzy i figury, tak by nauczyć panie jak korygować niedoskonałości.

Wstęp wolny.

 

7.03. GODZ. 18.00, SUBIEKTYWNY HUMOR KRZYCHA 

Klub Aneks (ul. A. Mycielskiego 11). Wernisaż fotografii Krzysztofa Karolczyka, fotoreportera, związanego przez wiele lat z tytułami, takimi jak: Głos Nowej Huty, Gol, a obecnie z redakcją Gazety Wyborczej. Jego zdjęcia były publikowane w niezliczonej ilości gazet i czasopism zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Ponadto były eksponowane na wielu wystawach w kraju i zagranicą. Obiektem jego fotograficznych zainteresowań są sport oraz ludzie, zwłaszcza politycy. Zdjęcia Krzysztofa Karolczyka charakteryzuje lekki dystans i przymrużenie oka, przez co ogląda się je z zaciekawieniem, któremu towarzyszy uśmiech na twarzy. 

Wstęp wolny.

 

7.03. GODZ. 18.00, BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ

Klub Jedność (ul. Drożyska 3c). Specjalnie z myślą o paniach, Klub przygotował szereg niespodzianek z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W tym wyjątkowym dniu pragniemy, by panie choć na chwilę oderwały się od obowiązków dnia codziennego i spędziły ten dzień w przyjemny sposób. W programie - liczne atrakcje, w których każda znajdzie coś dla siebie.

Wstęp wolny.

 

7.03. GODZ. 18.30, NAJ…NAJ…NAJ…NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA PAŃ

Klub Karino (ul. Truskawkowa 4). Święto Kobiet to doskonała okazja do spędzenia tego niezwykłego dnia w wyjątkowy sposób. Zapraszamy mieszkanki Chałupek w każdym wieku na imprezę dedykowaną specjalnie im. W programie - pełen humoru i najlepszej zabawy występ artystyczny Grupy Estradowej Maska. Zapisy w Klubie do 4 marca br.

Wstęp: 15 zł

 

8.03. GODZ. 17.00, DZIEŃ KOBIET W GRĘBAŁOWIE 

Klub Dukat (ul. Styczna 1). Spotkanie z okazji święta Pań. W programie występ satyryczny Kobieta skarbem jest w wykonaniu Klubowej Grupy Poetica. Ponadto liczne konkursy i zabawy oraz niespodzianki przygotowane przez panów z Klubu Dukat i Towarzystwa Przyjaciół Grębałowa.

Wstęp wolny.

 

10.03. GODZ. 12.00, DRZEWA

Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26). Spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym w ramach cyklu Z ekologią mi do twarzy. W tym miesiącu tematem przewodnim będą drzewa. Dzieci dowiedzą się, które gatunki najczęściej można spotkać w polskich lasach, jaką rolę pełnią drzewa w naszym życiu, dlaczego należy o nie dbać oraz jak ważna jest praca leśnika.

Wstęp wolny.

 

10.03. GODZ. 15.00, FILM TRÓJWYMIAROWY 3D. NOWA ESTETYKA, CZY CHWYT REKLAMOWY?

(os. Centrum A 6a). O historii i specyfice technicznej obrazu 3D, na kolejnym wykładzie w Nowohuckiej Akademii Seniora, opowie dr hab. Bogusław Skowronek. W trakcie prelekcji Kino 3D zostanie również porównane z tradycyjnym kinem. Dr hab. Bogusław Skowronek jest profesorem Uniwersytetu Pedagogicznego, filmoznawcą, krytykiem i popularyzatorem sztuki filmowej, badaczem współczesnej kultury audiowizualnej, autorem wielu publikacji naukowych poświęconych filmowi, mediom, kulturze popularnej oraz edukacji filmowej. Zapraszają: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny.

 

10.03. GODZ. 18.00, KLUB SZUFLADOWYCH PISARZY

Klub 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1). Klub Szufladowych Pisarzy jest propozycją dla osób w każdym wieku zainteresowanych lub uprawiających pisarstwo. Projekt zakłada wspólne czytanie utworów, doskonalenie się w sztukach edycyjnych przy użyciu komputerów oraz włączanie się w środowisko twórców publikujących w Internecie. Spotkania w drugi poniedziałek każdego miesiąca.

Wstęp wolny.

 

12.03. GODZ. 17.00, WERNISAŻ WYSTAWY PRAC EWY NOWAK 

Klub Dukat (ul. Styczna 1). Otwarcie wystawy prac twórczyni ludowej Ewy Nowak. Artystka jest mieszkanką Grębałowa, wykorzystującą w swoich dziełach tradycyjne, ludowe techniki artystyczne, tworząc nie tylko ozdoby, ale również przedmioty użytkowe. Jest specjalistką od różnorodnych technik rękodzieła, a szczególnie haftu krzyżykowego. Autorka przedstawi ponad 20 prac oraz opowie o swojej drodze artystycznej. Wystawa czynna będzie do 12 kwietnia br.

Wstęp wolny.

 

12.03. GODZ.18.00,  PEJZAŻE I MARTWA NATURA

Klub Jędruś (os. Centrum A 6a). Otwarcie wystawy prac malarskich Zofii Kopras, artystki amatorki. Obrazy prezentowane na wystawie to głównie pejzaże i kompozycje martwej natury. Wystawę oglądać można w godzinach otwarcia Klubu do końca kwietnia.

Wstęp wolny.

 

13.03. GODZ. 12.00, W MARCU JAK W GARNCU

Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26). Kolejne spotkanie edukacyjno-relaksacyjne dla przedszkolaków w ramach cyklu Zaczarowana biblioteka. Najmłodsi wspólnie z bohaterami książek wybiorą się w bajkową podróż w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny oraz dowiedzą się czym charakteryzuje się przedwiośnie.

Wstęp wolny.

 

14.03. GODZ. 18.00, BABSKA IMPREZA

Klub Aneks (ul. A. Mycielskiego 11). Impreza dla pań z okazji ich święta, to idealna okazja do wspólnych szaleństw w babskim gronie. Nieważne ile masz lat, czy jesteś mężatką czy singielką, zakochaną kobietą czy też nie. Na tej imprezie po prostu nie może Ciebie zabraknąć!

Wstęp: 5 zł

 

16.03. GODZ. 15.00, MÓZGOLIADA

Klub 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1). Z okazji Europejskiego Dnia Mózgu zapraszamy do wspólnej zabawy. W programie gry i zabawy na rozruszanie czachy oraz gra terenowa Od pisklaka do kurczaka. Spotkanie dla dzieci w wieku 9-13 lat.

Wstęp wolny.

 

19.03. GODZ. 11.30, NA CZYM POLEGA PRACA STRAŻNIKA MIEJSKIEGO

Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26). Spotkanie dla przedszkolaków prowadzone przez Straż Miejską w ramach cyklu Bezpieczny przedszkolak. Dzieci dowiedzą się na czym polega praca strażnika miejskiego, w jakich sytuacjach trzeba skontaktować się z funkcjonariuszami i pod jakim numerem telefonu. Strażnicy zaprezentują umundurowanie i sprzęt służbowy. Dzięki interaktywnej planszy oraz zabawom logicznym, najmłodsi będą mogli w praktyczny sposób utrwalić zdobytą wiedzę.

Wstęp wolny.

 

19.03. GODZ. 16.30, SERCE MASZ TYLKO JEDNO

Klub Wersalik (os. Ogrodowe 15). Zapraszamy na prelekcję profilaktyczną dotyczącą prewencji chorób sercowo-naczyniowych. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli dokonać pomiaru glukozy oraz ciśnienia tętniczego. Spotkanie prowadzi Kinga Cholewa – członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA w Krakowie.

Wstęp wolny.

 

20.03. GODZ. 16.00, KINO PRZY KAWIE

Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26). Spotkanie z kinem o tematyce kobiecej w ramach projektu Świat Wenus, poprzedzone wprowadzeniem w wykonaniu zaproszonych gości – znawców kina i psychologii kobiety. Po niebanalnym wstępie, przy dobrej kawie, nastąpi projekcja filmu o tematyce kobiecej. Współorganizatorem spotkania jest Fundacja Centrum Art-Plus.  

Wstęp wolny.

 

21.03. GODZ. 16.30, KIERUNEK – NOWA HUTA

Klub Wersalik (os. Ogrodowe 15). W programie projekcja filmu Kierunek – Nowa Huta! w reżyserii Andrzeja Munka z 1951 r. Prezentacja obrazu będzie połączona z prelekcją oraz pokazem slajdów na temat powstania i początków Nowej Huty. Spotkanie poprowadzi Jarosław Klaś – kulturoznawca, doktorant Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, pasjonat Nowej Huty.
Wstęp wolny.

 

21.03. GODZ. 17.00, WIOSENNE MASECZKI

Klub Herkules (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29). Spotkanie dla pań z konsultantkami kosmetycznymi w ramach cyklu Akademia Zdrowia. Będzie to idealna okazja, żeby dowiedzieć się jak dbać o cerę oraz jakie zabiegi należy stosować w codziennej pielęgnacji, aby zachować piękny i zdrowy wygląd skóry na wiosnę. Odbędą się również indywidualne porady kosmetyczne, a także kiermasz kosmetyków.

Wstęp wolny.

 

21.03. GODZ. 18.00, WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA MAŁGORZATY RYNARZEWSKIEJ

Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26). Obrazy malarki są sceną dla jednej aktorki – kobiety delikatnej i wrażliwej, a jednocześnie silnej i zdecydowanej, której tłem jest mężczyzna, zwykle znajdujący się gdzieś obok, ledwie nakreślony, anonimowy. W trakcie wernisażu odbędzie się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu Piechnik Trio. Usłyszymy utwory o kobietach lub im dedykowane. Obecność mężczyzn w tym dniu obowiązkowa!

Wstęp wolny.

 

22.03. GODZ. 16.00, POWITANIE WIOSNY

Klub Ośrodka Kultury (os. Zgody 1). Impreza dla dzieci z okazji nadejścia wiosny. W programie liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych. Celem spotkania jest kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz poczucia piękna przyrody wśród dzieci.

Wstęp: 5 zł

 

24.03. GODZ. 15.00, ZEUS I HERKULES – KONKURENCI W ALKOWIE 

(os. Centrum A 6a). O miłostkach mitologicznego boga Zeusa oraz jego syna Herkulesa w sztuce starożytnej, a także o przemianach  jakim uległy te motywy w sztuce i literaturze nowożytnej opowie Dominika Świątoniowska podczas wykładu w Nowohuckiej Akademii Seniora. Na prelekcję pełną mitologicznych ciekawostek zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Dominika Świątoniowska – absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, doktorantka na Wydziale Polonistyki UJ.

Wstęp wolny.

 

24.03. GODZ. 16.00, MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SŁOŃCA

Klub Jedność (ul. Drożyska 3c). Od ponad dekady w okolicach tzw. równonocy wiosennej obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Słońca i Ziemi. W ramach obchodów tego święta, Klub zaprasza na wycieczkę do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. W programie zajęcia Nasze Słońce – energia słoneczna i aktywność oraz zabawy edukacyjne.

Informacje i zapisy w Klubie do 21 marca do godz. 16.00 (tel. 12 681 00 70, jednosc@krakownh.pl).

Wstęp: 10 zł

 

24.03. GODZ. 16.00, PRZYSZŁA WIOSNA

Klub Karino (ul. Truskawkowa 4). Jakie są zwyczaje związane z nadejściem wiosny? Dowiedzą się tego dzieci w trakcie spotkania poświęconego wiosennym obrzędom. W programie między innymi: piosenki o tematyce wiosennej, przebierańce, konkursy, a także sadzenie wiosennych kwiatów. Oprócz tego nie może zabraknąć tradycyjnej Marzanny, którą dzieci wspólnie wykonają, a następnie, zgodnie ze zwyczajem – spalą, żegnając tym samym zimę.

Wstęp: 3 zł

 

27.03. GODZ. 16.00, KOMPLEKSOWA PIELĘGNACJA TWARZY

Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26). Spotkanie z konsultantkami kosmetycznymi w ramach cyklu Akademia Zdrowia i Urody. Tym razem panie dowiedzą się, jakie maseczki dobrać w zależności od rodzaju skóry, wieku, pory roku oraz jakie zabiegi należy stosować w codziennej pielęgnacji twarzy, aby zachować piękny i zdrowy wygląd. W programie także prezentacja zabiegów, porady indywidualne, kiermasz kosmetyków.

Wstęp wolny.

 

27.03. GODZ. 17.00, ŁOWIĄC KOLORY

Klub Ośrodka Kultury (os. Zgody 1). Wernisaż Marii Sularz, artystki od urodzenia związanej z Krakowem, dla której to miasto jest głównym tematem i źródłem inspiracji. Prezentowane prace wykonane są w technice olej na płótnie. Podczas spotkania będzie można usłyszeć także gitarowe wykonania utworów dawnych kompozytorów m.in.: J. S. Bacha, N. Paganiniego czy R. Alberta. Wystawę można oglądać do 30 kwietnia.

Wstęp wolny.

 

29.03. GODZ. 18.00, KOLOROWE CHAŁUPKI

Klub Karino (ul. Truskawkowa 4). Zapraszamy do obchodów Światowego Dnia Ziemi. Tego dnia na terenie ogrodu wokół figurki w Chałupkach wykonane zostaną prace porządkowe i pielęgnacyjne oraz sadzenie nowych krzewów ozdobnych. Na wszystkich uczestników czekają liczne atrakcje.

Wstęp wolny.

 

29.03. GODZ. 19.30, 38. NOWA HUTA. DLACZEGO NIE?!  - GOLGOTA JASNOGÓRSKA

Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (os. Kalinowe 5 w Krakowie). Organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, zapraszają na koncert dedykowany akcji Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie Pola Nadziei. Program Golgota Jasnogórska w wykonaniu Marcina Stycznia i Joanny Lewandowskiej. Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu: EDF Kraków (Sponsor cyklu) FARES (sponsor koncertu).

Więcej na www.nhdn.pl.

Wstęp za bezpłatnymi zaproszeniami, które można odbierać od 12.03.2014 r. w: Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1), Biurze Poselskim Posła Ireneusza Rasia (os. Złotej Jesieni 6/34), Punkcie Informacji Miejskiej (ul. św. Jana 2).

 

 

Program imprez może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.

Informacje o wszelkich zmianach będą zamieszczane na stronie Ośrodka Kultury www.krakownh.pl

 

Zachęcamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku (http://www.facebook.com/osrodekkulturykrakownowahuta). Dzięki temu będą mogli być Państwo zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami.

 

Zapraszamy!