Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza we wrześniu

Witamy serdecznie!

Jarzębina dojrzewa, złocą się liście na drzewach. To znak, że już blisko złota polska jesień. Na ten okres przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji. We wrześniu 2014 r. zapraszamy na:

6.09. GODZ. 10.00-14.00, DZIEŃ OTWARTY KLUBU

Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26). W programie prezentacja oferty Klubu na nowy rok kulturalno-oświatowy. Instruktorzy przedstawiać będą prowadzone przez siebie zajęcia. Będzie można również zwiedzić Klub i poznać miejsce, w którym dzieci mogą spędzać czas wolny od nauki. Przewidziano ponadto wiele atrakcji: malowanie twarzy, zabawy plastyczne czy rysowanie kredą.

Wstęp wolny.

 

6.09. GODZ. 19.00, 40. NOWA HUTA. DLACZEGO NIE ?! – KONCERT JUBILEUSZOWY

Stadion Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Krakowie (os. Szkolne 39). Podczas czterdziestego, jubileuszowego koncertu wystąpią znani artyści polskiej estrady związani z Krakowem: Beata Rybotycka, Maciej Maleńczuk, Basia Stępniak-Wilk, Janusz Radek, Jacek Wójcicki, Lidia Jazgar, Leszek Wójtowicz oraz Marcin ‘Bzyk’ Bąk z zespołu WU-HAE. Muzycy wykonają swoje popularne utwory z towarzyszeniem Orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii Zespołu Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza pod dyrekcją Tomasza Chmiela. Całość wydarzenia poprowadzi Lidia Jazgar. Niezmiennie, również i temu koncertowi towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Na wydarzenie zapraszają organizatorzy cyklu: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta. Więcej informacji o cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! można znaleźć na stronie projektu: www.nhdn.pl.

Wstęp wolny.

 

7.09. GODZ. 15.00, FINAŁ KONKURSU OGRÓDEK PRZED DOMEM

Klub Dukat (ul. Styczna 1). W programie finału XVII edycji konkursu na najładniejszy ogródek przed domem w Dzielnicach XVII Wzgórza Krzesławickie i XVIII Nowa Huta znajduje się spotkanie wszystkich uczestników konkursu, rozdanie nagród i dyplomów oraz otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej nagrodzonych ogródków. Celem konkursu było pobudzenie i promowanie wśród mieszkańców Krakowa poczucia stałej troski o wygląd estetyczny swoich posesji, otoczenia w którym żyją i mieszkają, a także kształcenie myślenia proekologicznego. Konkurs realizowany jest ze środków finansowych Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

Wstęp wolny.

 

13.09. GODZ. 17.00-20.00, CyrKawiaRnia - PLENEROWA KAWIARNIA CYRKOWA

Klub 303 i teren zielony wokół (os. Dywizjonu 303 nr 1). Impreza, którą poprowadzą aktorzy Teatru Improwizacji So Close, ma na celu zapewnienie miłej rozrywki, ale także promocję działalności Klubu 303 i naszych nowych pomysłów związanych z rozwojem oferty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie znajdą się: występy grypy cyrkowej z Klubu 303 i grupy cyrkowej z Zakopanego, koncert rytmów i bębnów, pokazy iluzji oraz pokazy małych form teatru improwizacji. Obok pokazów sztuk z pogranicza teatru i cyrku odbywać się będą warsztaty kuglarskie (chodzenia po linie, żonglerka itp.), malowanie portretów na zamówienie, rodzinne konkursy i gry przestrzenne. Całość spaja zaaranżowana kawiarenka, w której można zamówić kolorowe drinki bezalkoholowe.

Wstęp wolny.

 

13.09. GODZ. 20.00, WIECZOREK TANECZNY POŻEGNANIE LATA

Klub Karino (ul. Truskawkowa 4). Zapraszamy dorosłych do wspólnej zabawy na pożegnanie lata. W programie wieczór pełen atrakcji i niespodzianek. Nie zabraknie utworów muzycznych z szalonych lat 80-tych oraz konkursów i zabaw z nagrodami. Gości bawić będzie Zespół Muzyczny No Name. Zapisy w godzinach otwarcia Klubu do 9 września.

Wstęp: 45 zł

 

18.09. GODZ. 16.00, SPOTKANIE Z POEZJĄ SENIORÓW

Klub Ośrodka Kultury (os. Zgody 1). Podczas spotkania prezentowane będą wiersze, których autorami są seniorzy z Koła nr 24 PZERiI. Tematem ich utworów są przeżycia związane z własnym życiem codziennym, zarówno rodzinnym, jak i środowiskowym, własne odczucia i emocje – od zachwytu i radości do smutku, rozpaczy i samotności. Celem imprezy jest promowanie amatorskiej twórczości poetyckiej seniorów. Współorganizatorem wydarzenia jest Zarząd Koła Nr 24 PZERiI.

Wstęp wolny.

 

19.09. GODZ. 16.00, IMPREZA PLENEROWA POŻEGNANIE LATA

(Park wokół fortu na os. Piastów). Klub Mirage, Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice-Północ i TKKF Apollo zapraszają na plenerową imprezę sportowo-rekreacyjną dla dzieci ze szkół podstawowych. W programie blok zabaw i konkursów: zawody na skakance, biegi w workach, ścieżka zdrowia, maraton hula hop, rzutki. Dla najmłodszych uczestników przewidziano  malowanie twarzy, konkurs malowania kredą oraz zabawy w kąciku plastycznym. Wszyscy uczestnicy otrzymają słodycze i drobne nagrody.

Wstęp wolny.

 

20.09. GODZ. 9.00-12.00 i 13.00-16.00, DYNIOWE WARSZTATY CARVINGOWE

Klub Wersalik (os. Ogrodowe 15). Swoich sił w sztuce rzeźbienia w warzywach i owocach będzie można spróbować podczas warsztatów, które w ramach III Festiwalu Zaklęte w Dyni poprowadzą dla dwóch grup mistrzowie carvingu z Krakowskiej Szkoły Restauratorów. Uczestnicy poznają zarys historii carvingu, sprzęt jaki jest używany do rzeźbienia oraz techniki łączenia rzeźb i ich przechowywania. Główną bohaterką warsztatów carvingowych będzie dynia. Deklaracje uczestnictwa w warsztatach przyjmowane są osobiście na os. Centrum A 6a, Kraków, tel. 12 644 68 10 wew. 25, 518 659 075) lub mailowo (podpisana i zeskanowana deklaracja powinna zostać wysłana na adres stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl) do 18 września lub do wyczerpania miejsc. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia mailowego jest informacja zwrotna o wpisaniu na listę uczestników. Więcej informacji o Festiwalu na stronie www.zakletewdyni.pl. Zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz pod patronatem honorowym Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego.

Wstęp wolny.

 

21.09. GODZ. 12.00-16.00, III FESTIWAL ZAKLĘTE W DYNI – IMPREZA FINAŁOWA

(Park Ratuszowy). Oprócz dyniowych warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz warsztatów rękodzieła artystycznego dla dorosłych i seniorów, na przybyłych czekać będą dyniowy kącik gier i zabaw rodzinnych, w którym dorośli wraz ze swymi pociechami będą mogli spróbować swoich sił w łamigłówkach i konkurencjach sportowych, stoiska z malowaniem twarzy, a także degustacja dyniowej potrawy. W programie przewidziano ponadto rozstrzygnięcie dyniowych konkursów. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz pod patronatem honorowym Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego.

Wstęp wolny.

 

22.09. GODZ. 15.30., ARCHEOLOGICZNE POSZUKIWANIA

Klub Karino (ul. Truskawkowa 4), Klub Jedność (ul. Drożyska 3c). Pierwsze, pokazowe zajęcia w ramach Klubu Młodego Archeologa w nowym roku kulturalno-oświatowym dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Uczestnicy zajęć odwiedzą Oddział w Branicach Muzeum Archeologicznego w Krakowie. W programie: wizyta w zamku księcia – zwiedzanie renesansowej rezydencji obronnej i ekspozycji archeologicznej oraz wykop archeologiczny – uczestnictwo w zaimprowizowanych badaniach wykopaliskowych. Przewidywane są ponadto inne atrakcje i niespodzianki dla uczestników zajęć.

Wstęp wolny na pierwsze zajęcia cyklu.

 

26.09. GODZ. 18.00, CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU DLA AKTYWNYCH KOBIET

Klub Karino (ul. Truskawkowa 4). Chłopska Szkoła Biznesu to gra planszowa, która pomaga  zrozumieć współczesne mechanizmy gospodarcze, rozwija kreatywność i kształtuje kompetencje społeczne. Inspirowana jest historią XVIII-wiecznych chłopów - przedsiębiorców z Małopolski. Tym razem do ekonomicznej gry symulacyjnej zapraszamy aktywne kobiety z osiedla Chałupki i okolic. Rozgrywki poprowadzi Anna Miodyńska z Małopolskiego Instytutu Kultury. Zapisy w godzinach otwarcia Klubu do 22.09.2014 r. 

Wstęp: 3 zł

 

27.09, GODZ. 10.00., OD LUPY DO RZUTNIKA

Klub Karino (ul. Truskawkowa 4). Kolejna ciekawa wycieczka w ramach Klubu Młodego Podróżnika. Tym razem dzieci odwiedzą Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie będą prowadzić doświadczenia z lupą, dowiedzą się jak powstaje obraz w ludzkim oku oraz zapoznają się z budową rzutnika slajdów. Ponadto z przygotowanych wcześniej materiałów wykonają samodzielnie slajdy. Na zakończenie uczestnicy przejdą przez Magiczny Kraków: odwiedzą Smoczą Jamę oraz Bulwary Wiślane. Zapisy w godzinach otwarcia Klubu do 26.09.2014 r.

Wstęp: 15 zł

 

DYNIOWE KONKURSY

W ramach III Festiwalu Zaklęte w Dyni organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają do udziału w dyniowych konkursach. W konkursie plastycznym Dyniowe cudeńka będzie można wykazać się wyobraźnią i zdolnościami plastycznymi. Jury oceniać będzie oryginalność wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego, pomysłowość aranżacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Dynia jaka jest, każdy widzi to konkurs adresowany do hodowców i pasjonatów, którzy mogą pochwalić się dyniowym okazem o oryginalnym kształcie lub kolorze. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 18.09.2014 r. Szczegółowe zasady uczestnictwa określa regulamin, który można znaleźć na stronie www.zakletewdyni.pl. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas imprezy finałowej Festiwalu 21 września w Parku Ratuszowym w godzinach 12.00-16.00. Na zwycięzców czekają nagrody. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz pod patronatem honorowym Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego.

 

X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA SKRZYDŁACH HISTORII

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zachęcają uczniów krakowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych  do wykazania się zamiłowaniem do lotnictwa, a także poszerzenia swojej wiedzy w tej dziedzinie poprzez udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii. Każda szkoła może zgłosić do udziału maksymalnie trzy dwuosobowe drużyny. Karty zgłoszenia, które wraz z Regulaminami konkursu można znaleźć na stronach www.krakownh.pl oraz www.skrzydlahistorii.pl, przyjmowane są pocztą, faxem lub osobiście w Klubie 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1, 31-871 Kraków, fax 12 681 39 78), do 26 września. Partnerami konkursu są: Aeroklub Krakowski, 8. Baza Lotnicza Kraków-Balice, 13. Eskadra Lotnictwa Transportowego Kraków-Balice. Konkurs realizowany jest przy wsparciu finansowym Dzielnic: XIV Czyżyny, XVII Wzgórza Krzesławickie i  XVIII Nowa Huta.

 

NOWOHUCKA AKADEMIA SENIORA – ZAPISY NA ROK 2014/2015

Już od 1 września można zapisywać się do Nowohuckiej Akademii Seniora na rok akademicki 2014/2015. Przygotowaliśmy wiele interesujących i rozwijających propozycji. Oprócz wykładów, spotkań z kulturą czy wycieczek, będzie można skorzystać z kursów: języka angielskiego (różne poziomy zaawansowania), języka niemieckiego (poziom podstawowy i zaawansowany), języka włoskiego (poziom podstawowy), gimnastyki, jogi, rękodzieła i rysunku. Ponadto po raz pierwszy uruchomione zostaną zajęcia z samoobrony i pierwszej pomocy! Zapisy przyjmowane będą osobiście w godz. 9.00-15.00 (od poniedziałku do piątku) w biurze Akademii (os. Centrum A 6a, Kraków, 12 644 68 10 wew. 26). Szczegółową ofertę Nowohuckiej Akademii Seniora można znaleźć na www.przyjacielenowejhuty.pl. Organizatorami NAS są: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, a finansowego wsparcia w roku akademickim 2014/2015 udziela Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta.

Wpisowe na rok akademicki: 20 zł, opłaty za poszczególne kursy: wg cennika

 

AKADEMIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ZAPISY NA ROK 2014/2015

Już od września można zapisywać dzieci do bezpłatnej świetlicy działającej w Klubie Wersalik (os. Ogrodowe 15). Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-18.00. Dla uczestników przygotowano wspólne odrabianie zadań, pomoc w nauce, warsztaty kuglarskie, zajęcia artystyczne, dobrą zabawę, nowe przyjaźnie i dużo uśmiechu. A wszystko to pod czujnym okiem doświadczonych opiekunów! Informacje i zapisy w Klubie Wersalik w godzinach otwarcia. Organizatorami Akademii są Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Program imprez może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.

Informacje o wszelkich zmianach będą zamieszczane na stronie Ośrodka Kultury www.krakownh.pl

 

Zachęcamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku (http://www.facebook.com/osrodekkulturykrakownowahuta). Dzięki temu będą mogli być Państwo zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami.

Zapraszamy!