Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


"EkoPaka"

Nowohucka Biblioteka  Publiczna w Krakowie znalazła się wśród 50 Bibliotek, które  biorą  udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Do udziału w programie zgłosiło się 370 bibliotek z całej Polski, z Małopolski zostało zakwalifikowanych 7 bibliotek.

W ramach projektu do Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie będą docierały pudełka z zawartością w postaci gier i zabaw oraz materiałów plastycznych, które posłużą do realizacji zajęć edukacyjnych, każda będzie poświęcona innym surowcom. Pierwsza paka dotarła już do Biblioteki. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wrześniu 2015 r. w Filii nr 8 na os. Bohaterów Września 26. Dzieci  dowiedzą się skąd się bierze drewno, poznają jego zastosowanie oraz sposoby na powtórne wykorzystanie.  Poznają też zabawy z wykorzystaniem rekwizytów wykonanych z drewna.

INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A. zajmuje się odzyskiem i recyklingiem opakowań – pomaga firmom i instytucjom redukować ich negatywny wpływ na środowisko. W ramach projektu chce pokazać zamknięty obieg surowców. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. EkoPaka pozwoli wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.

Zachęcamy do polubienia profilu programu EkoPaka na Facebooku: www.facebook.com/EkoPaka