Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Spotkania autorskie w "Kuźni"

12 stycznia 2016 r., godz. 17.00, Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków.

Literacki wtorek czytelników: „Siedemnaście lub mniej” Spotkanie z Lidią Rozmus i haiku

Spotkania z literaturą, które odbywają się od ośmiu lat w Klubie „Kuźnia” w każdy ostatni wtorek miesiąca i są okazją, by promować dobrą literaturę, by w zaciszu biblioteki rozmawiać o książkach, spotkać się w gronie ludzi, których łączy pasja czytelnicza i miłość do książek. 

Lidia Rozmus, absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, w roku 1980 wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, aby tam kontynuować swoje studia artystyczne. Obecnie mieszka w Chicago. Pracuje jako artysta grafik, jest ilustratorką książek i różnych publikacji a także dyrektorem artystycznym czasopisma „Modern Haiku”. Jest również autorką wielu artykułów oraz kilku publikacji książkowych. Swoje malarstwo, grafiki oraz wiersze prezentowała na kilkudziesięciu wystawach w Stanach Zjednoczonych, w Polsce i w Japonii. Ze sztuką japońską pani Lidia zetknęła się w czasie studiów na UJ. Potem kontynuowała swoje zainteresowania w Stanach Zjednoczonych, odwiedzając kilkakrotnie Japonię. Zapytana, co urzekło ją najpierw w japońskiej sztuce, Lidia wyjaśniła, że właściwie trudno powiedzieć czy była to poezja haiku, czy też malarstwo sumi-e. Obydwie te dziedziny są ściśle ze sobą związane i one właśnie tworzą ekspresję artystyczną haiga. 

 Wstęp wolny

 

26 stycznia 2016 r., godz. 17.00, Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków. 

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

 Pasja według św. Hanki  Anna Janko. Wstęp wolny.

Rozmowa o książce z prezentacją fragmentów recenzji, spotkań i wywiadów z autorką, zamieszczonych na literackich portalach internetowych.

Dyskusyjny Klub Książki prowadzi Barbara Cygan.

Anna Janko (ur. 1957) -  pisarka, poetka, felietonistka i krytyk literacki.

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich pisarek, o niezwykłej sile ekspresji i wyczuciu metafory.

Pasja według św. Hanki to powieść o wielkiej miłości, która całkowicie zmienia dotychczasowe życie Hanki, czterdziestoletniej mężatki z dwójką dzieci, w kryzysie małżeńskim.

Jednak nowy związek uczuciowy, w który angażuje się bez reszty, też nie jest łatwy i ma swoją niszczycielską moc. Hanka jest postacią, która pojawiła się już w świetnym debiucie powieściowym Anny Janko "Dziewczyna z zapałkami".