Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Emilove Serduszko
zdrowie

Szanowni Państwo !


       Ponad 17-godzinna operacja wady serca i naczyń płucnych, Emila Koryczan, która odbyła się 28 września 2016 r. zakończyła się ogromnym sukcesem. Dr Hanley i zespół Lucile Packard Children's Hospital, Stanford zamknęli wadę jednoetapowo, co z uwagi na ekstremalną jej postać graniczyło z cudem. Po operacji Emilek był w śpiączce 7 dni, na intensywnej terapii 14 dni, a w szpitalu ogółem 28 dni.

Wyświetlanie 20161110_094329.jpg

     Rezultatem tej masywnej rekonstrukcji jest przede wszystkim fakt, że życie chłopca zostało uratowane. Emil nie jest już też siny, wygląda jak zdrowe dziecko. Czuje się też wspaniale, ponieważ nareszcie jest w stanie robić rzeczy, o których wcześniej mógł tylko pomarzyć. Przed operacją dziecko mogło przejść zaledwie kilka kroków i wejść na 2, 3 schodki gdyż brakowało mu tlenu, siniało i dyszało. Teraz Emil ma wydolność normalnego dziecka. Może np. uczyć się jeździć na nartach lub pływać. Oczywiście, chłopiec nie jest tak szybki i dynamiczny jak rówieśnicy, bo teraz musi ruchowo nadrobić 5 lat życia w stałym niedotlenieniu.

Wyświetlanie 20161123_135116_resized_1.jpg

   Czy naprawienie wrodzonej wady serca Emila oznacza, że całkowicie ona zniknęła? Niestety nie. Będzie ona towarzyszyć chłopcu już zawsze. Będzie wymagała stałej specjalistycznej kontroli kardiologa i na pewno dodatkowych interwencji  oraz reoperacji kardiochirurgicznych w przyszłości.

Wyświetlanie 20170214_145959.jpg

Część działań można przewidzieć już teraz:

-w pierwszym roku od operacji badania co 3 miesiące (badania krwi, ekg, echo i scyntygrafia płucna) (później co 6 miesięcy)

- zależnie od wyników powyższych badań, cewnikowanie w Stanford do roku od operacji

- od teraz do 10 lat – wymiana homograftu (części zamiennej w serduszku Emilka)

Do tego mogą dojść wszystkie sytuacje, których nie można teraz przewidzieć ponieważ dziecko rośnie, a wraz z nim „załatane” naczynia płucne i serce. Niektóre elementy mogą też się z czasem zużyć, a łaty puścić.

   Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie przewidzieć dalszych kosztów leczenia, ale jak pamiętacie z czasu zbiórki, są one wysokie. Z pewnością badania, cewnikowania oraz reoperacja są nieuniknione.

Jeżeli możecie wesprzeć dalsze leczenie chłopca, prosimy o przekazanie 1% podatku dla Emila:

Zdjęcie użytkownika Emil Koryczan - ratujmy EmiLove serduszko.

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"

- KRS 0000382243

- Cel: “411 pomoc dla Emila Koryczan”

Wciąż można też wpłacić na subkonto Emilka darowiznę: "Musi Być Dobrze"

- IBAN: PL 75 1090 1665 0000 0001 3271 6204

- SWIFT: WBKPPLPP

:-) Z góry dziękujemy !

Wyświetlanie 20170222_170725.jpg

   Nam, rodzicom Emila jest bardzo miło, że mieszkańcy Mistrzejowic tak aktywnie zaangażowali się w pomoc naszemu synkowi. Dalsze losy chłopca można cały czas śledzić na profilu Facebooka: "Ratujmy Emilove Serduszko". Opisujemy tam jak Emil sobie radzi oraz zamieszczamy informacje dotyczące badań oraz dalszego leczenia. W każdą niedzielę udostępniamy również prośby innych potrzebujących.

   Jeśli nasza historia obudziła w Was chęć pomagania, zaglądajcie na profil: „Ratujmy Emilove serduszko”, bo naprawdę warto pomagać. Tak jak w naszym przypadku czasem wystarczy jedna osoba na świecie, która podejmie się leczenia, aby dać komuś największe szczęście – zdrowie i życie!