Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Informacja - Kosze na terenie Plant Mistrzejowickich
aktualności

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Mistrzejowic!


W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi deficytu koszy na śmieci na terenie głównie Plant Mistrzejowickich, Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice informuje, że powziął kroki w tej kwestii już w roku ubiegłym 2016 i obecnym 2017.

W roku 2017 ze środków Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice zostaną dostawione nowe kosze na śmieci głównie na wskazanych wcześniej przez Mieszkańców terenach, m.in. Plant Mistrzejowickich. Toczy się właśnie w Zarządzie Zieleni Miejskiej przetarg na zakup i montaż nowych koszy, na które Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice w tym roku przeznaczyła kwotę 10 tysięcy złotych.

Także w tym roku Rada zamierza przeznaczyć na ten cel kwotę 30 tysięcy złotych do realizacji w roku 2018 w nowej perspektywie budżetowej. Informujemy także, że na wniosek Zarządu Dzielnicy XV w roku 2017 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania dostawiło w pasach drogowych ponad 120 koszy na terenie Mistrzejowic, zaś Zarząd Zieleni Miejskiej dostawił prawie 30 koszy na terenie parku Fort Batowice.

Mamy nadzieję, że problem z brakującymi koszami częściowo zniknie w tym roku, a definitywnie w roku następnym. Brakujące kosze i ich lokalizację w pasach drogowych należących do gminy, możecie Państwo zgłaszać e-mailowo do rady dzielnicy.

Prosimy chwilowo nie zgłaszać lokalizacji koszy w parkach i zieleńcach, tu toczy się przetarg na zakup i montaż.

Źródło:www.facebook.com/dzielnica15.krakow