Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Klub dyskusyjny 60+
strefa seniora

Podczas spotkań swoimi doświadczeniami i wiedzą podzielą się z uczestnikami:

 

Rafał Reinfuss, który mówi o sobie, że jest przede wszystkim pacjentem. Od kilku lat – od czasu swojej choroby – zaangażowany społecznie jako wolontariusz, później członek zarządu i prezes Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę – borelioza.org , https://www.facebook.com/borelioza.org.

Dumny członek społeczności chorych i opiekunów, którzy, choć sami w skrajnie trudnej sytuacji, starają się działać systemowo na rzecz poprawy losu współchorych – szerząc wiedzę, edukując, zabiegając u decydentów o poprawę standardów diagnozowania i leczenia boreliozy w Polsce.

 

dr Barbara Ożarowska-Styczeń, emerytowana lekarka, aktywna obywatelka 80+ z energią nastolatki. Z grupą emerytowanych lekarzy powołała do życia Fundację Szanujmy Godność Człowieka. „Ja po prostu czuję potrzebę pomagania. Tak zostałam wychowana” – mówi. Ogromnym marzeniem pani Barbary i wszystkich osób bliskich fundacji jest zbudowanie domu seniora oraz zapewnienie emerytom możliwości otrzymania profesjonalnej opieki lekarskiej. Na obecnym etapie fundacja zbiera na ten cel pieniądze poprzez darowizny oraz 1 proc. podatku. Już teraz pani Barbarze udało się zainteresować projektem profesorów wielu specjalności, m.in. geriatrii, pulmonologii, kardiologii, rehabilitacji i psychologii. Ponad to Fundacja organizuje dla emerytów promocyjne konsultacje, badania lekarskie w placówkach zdrowia, klinikach CM UJ oraz w ramach doraźnych umów ze szpitalami.

 

Elżbieta Perkowska – wieloletnia była Sekretarz w Zarządzie Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Krakowie. Od 30 lat działa społecznie i politycznie, zarówno w organizacjach pozarządowych jak i indywidualnie głównie w obszarze obrony praw i interesów osób niepełnosprawnych. Zajmuje się również problemem aktywności ale i ułatwień dla seniorów współcześnie. Członkini Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. osób niepełnosprawnych przy Urzędzie Miasta Krakowa.

 

 

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie: http://www.seniorzy.stanczyk.org.pl.

 

 

Do projektu można dołączyć:

• przez internet, wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy

• telefonicznie (do końca października), koordynator - Krzysztof Florys: +48 601 698 175 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00)

• osobiście, podczas spotkań Klubu Dyskusyjnego.

 

Zapraszamy!