Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

thumb thumb thumb thumb thumb thumb
"Turniej Niepodległości" w Mistrzejowicach

„Turniej Niepodległości” w Mistrzejowicach

W czwartek 9 listopada 2017 r. odbyła się impreza sportowo – rekreacyjna pn. „Turniej Niepodległości” dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Zawody przeprowadzone były na 2  salach gimnastycznych w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 5 w os. Oświecenia. Organizatorem tego wydarzenia była Rada i Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice.

W turnieju dziewczynki grały w siatkówkę, a chłopcy grali w piłkę nożną.
Drużyny reprezentowały mistrzejowickie placówki oświatowe tj.:

SP nr 85, SP nr 89, SP nr 126, SP nr 144, SP nr 130, Gimnazjum nr 39, Salezjańskie Gimnazjum Publiczne.

W zmaganiach piłki nożnej szkół podstawowych I miejsce zajęła SP 130, wyprzedzając SP 89 i SP 126. Pozostałe miejsca zajęły SP 85 i SP 144.

Wśród gimnazjów I miejsce zajęło Gimnazjum 39 wygrywając z Gimnazjum Salezjańskim.

W turnieju siatkówki szkół podstawowych I miejsce zajęła SP 130, wyprzedzając SP 85 i SP 144. Miejsca IV i V zajęły odpowiednio SP 126 i SP 89.

W rywalizacji gimnazjów tym razem lepsze okazało się Gimnazjum Salezjańskie, które pokonało Gimnazjum 39.

Na zakończenie turnieju trzy najlepsze drużyny w obu dyscyplinach otrzymały okolicznościowe puchary i medale, a wszystkie zespoły - dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci piłek siatkowych. Uczestnicy zawodów otrzymali napoje i słodycze oraz okolicznościowe gadżety, które wręczył Zastępca Przewodniczącego Dzielnicy XV Konrad Maciejowski.

Jak co roku, organizatorzy zapewnili dla wszystkich zawodników smaczną pizzę, której współfundatorem była Telepizza z lokalu w os. Oświecenia 55a.

Bardzo miła i koleżeńska atmosfera zawodów utwierdziła przekonanie o celowości organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych, w tym także okolicznościowych.

Obsługę techniczną ze strony Małopolskiego TKKF zapewnili Kasia Oleksy i Kasia Szwed.

Sędziami zmagań byli: Zbigniew Kieć, Piotr Filipek i Tadeusz Kowalczyk, a nad całością Turnieju czuwał były wieloletni Radny Dzielnicy XV Mistrzejowic  Leszek Tytko - Prezes Małopolskiego TKKF.

Słowa podziękowania należą się Dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 za bezpłatne udostępnienie obiektów oraz marketom Simply i Serenada  za udzieloną pomoc rzeczową.