Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Wieści z Ośrodka Kultury
kultura

12.01. GODZ. 18.00, INSPIRACJE - WERNISAŻ MALARSTWA ELŻBIETY KLIMEK

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Klub Mirage zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Klimek. Artystka jest członkiem Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej. Malowanie to jej wielka pasja i sposób na życie. Maluje głównie techniką olejną, ale lubi także pastele, węgiel, akwarele i ołówek. Inspiracją do malowania jest świat natury, architektura, zwierzęta oraz portret. Interesuje się również liternictwem, głównie kaligrafią. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych w Krakowie i okolicach, jej prace znajdują się w domach w kraju i za granicą. Wernisaż uświetni koncert gitarowy Piotra Pitali.

Wstęp wolny!

 

12.01.-28.02., WYSTAWA FOTOGRAFICZNA: KRAJOBRAZY MIAST FRANCJI

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Od 12 stycznia w Klubie 303 oglądać będzie można wystawę fotografii Krajobrazy miast Francji, autorstwa Mateusza Marczyka. Zdjęcia opatrzone będą komentarzem autora. Mateusz Marczyk jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Ecole Nationale Supérieure d'Architecture de Strasbourg. Od 20 lat pracuje w swoim zawodzie we Francji w Alzacji. Pasjonat historii budownictwa i fotografowania. Niestrudzony propagator wiedzy o architekturze tak dawnej, jak i współczesnej.

Wystawę można oglądać do 28 lutego w godzinach otwarcia Klubu.

Wstęp wolny. 

 

13.01. GODZ. 11.30-13.30, KLUB RODZICÓW: PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA - POKAZ BALETOWY I WARSZTATY

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Podczas sobotniego spotkania w Klubie Rodziców w Klubie Jędruś rodzice z pociechami będą mieli okazję obejrzeć występ zespołu baletowego Gaduły. W drugiej części spotkania dzieci same będą mogły nauczyć się podstawowych kroków baletowych.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżkaZajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.