Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Teatr i piosenka aktorska w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.
kultura

Do 19 marca 2018 roku czekamy na zgłoszenia od amatorskich zespołów teatralnych z krakowskich domów kultury i szkół średnich. XXIX edycja znanego przeglądu (Młodzieżowe prezentacje teatralne "Teatr moich marzeń") organizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana jest okazją do prezentacji dokonań młodych aktorów a otwarta formuła przeglądu pozwala na oryginalne i nowatorskie spojrzenie na klasykę i awangardę literatury i poezji.

Podobnie jak w poprzednich latach nie sugerujemy ani tematu, ani formy wypowiedzi dopuszczając krótkie adaptacje dramatu, montaże poetyckie, spektakle autorskie, realizacje nawiązujące do kabaretu czy teatru piosenki. Jury oceni autentyczność i samodzielność w doborze tematyki i formy wypowiedzi, oryginalność przekazu scenicznego.

Eliminacje do finału odbędą się 26 i 27 marca 2018 r. w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana Krakowie, przy ul. Krupniczej 38. Młodzi twórcy i opiekunowie grup teatralnych będą mogli wziąć udział w warsztatach aktorskich i reżyserskich. Finał imprezy zaplanowany jest na kwiecień 2018 roku.

Karty zgłoszenia można nadsyłać do 19 marca 2018 na adres: amuller@cmjordan.krakow.pl, fax: 012 430 00 15 wew. 226.

W tym roku już po raz drugi będzie można wziąć także udział w "Spotkaniach z piosenką aktorską".

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować interpretację jednej piosenki aktorskiej  (mile widziane utwory premierowe lub w nowej aranżacji). Podkład do występu w formacie mp3, CDA, wave lub z żywym akompaniamentem (nagłośnienie małego składu instrumentalnego jest możliwe po wcześniejszym ustaleniu z organizatorem).

Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 marca br., natomiast przesłuchania konkursowe odbędą się 17.03. od godz. 10.30 w Centrum Młodzieży w dwóch grupach wiekowych:14-17 lat i 18-24 lat. W godz. 9.00-10.35 będzie można zapoznać się z warunkami technicznymi sali. Finał "Spotkań z piosenką aktorską" połączony będzie z finałem Młodzieżowych Prezentacji Teatralnych i dobędzie się w kwietniu 2018 r.

Szczegóły i informacje: Irena Latała 
e-mail: ilatala@cmjordan.krakow.pl, kom. 607 97 93 47

Informacje techniczne: Grzegorz Dobrowolski
gdobrowolski@cmjordan.krakow.pl, kom. 603 667 496