Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Warsztaty dla Małych Odkrywców w Szkole Podstawowej nr 77
aktualności

„Śladami Detektywa Łodygi” – Warsztaty dla Małych Odkrywców

Niezwykła wyprawa po szkolnych korytarzach i pracowniach śladami nieuchwytnego Detektywa Łodygi, poszukiwanie przygody z nauką i sportem, radość, zabawa, pasja– tak wyglądały kolejne już Warsztaty dla Małych Odkrywców zorganizowane w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 77w Krakowie na os. Złotego Wieku 36.

Obrazy newsów: 2.jpgObrazy newsów: 1.jpg

Dzieci z grup przedszkolnych miały okazję, pod opieką starszych kolegów i koleżanek, między innymi obejrzeć krótkie przedstawieniePtasiego radia, stworzyć kolorowy zwierzyniec, obudzić wulkany, poćwiczyć język angielski na tablicy interaktywnej, wyruszyć w podróż do Francji czy zatańczyć „Belgijkę”.A przede wszystkim doświadczać świata wszystkimi zmysłami.

Wesoło i kolorowo!

W sali, w której uczą się obecne klasy pierwsze, czekała na dzieci kolorowa kraina języka angielskiego. Nasi goście brali udział w zabawach ruchowych, w czasie których powtórzyli i utrwalili angielskie nazwy kolorów. Wiele radości przyniosły zajęcia z wykorzystaniem interaktywnej gry na tablicy multimedialnej. Dzieci bez problemu wykonywały polecenia wydawane w języku angielskim, za co otrzymały kolorowe naklejki.

W świetlicy szkolnej przedszkolaki własnoręcznie wykonywały z przygotowanych elementów ozdobne spinacze z kolorowymi zwierzętami. Pod czujnym okiem opiekunów i starszych koleżanek kleiły, rysowały, układały. Na koniec chętni mogli zagrać w kręgle.

Natomiast mała sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce, gdzie dzieci poznawały wybrane kraje europejskie. Zabawy ruchowe, zręcznościowe i quizy pozwoliły przypomnieć sobie lub poznać podstawowe informacje o Francji, Hiszpanii, Niemczech. 

Na tropie wulkanów, śniegu i burzy śnieżnej

W pracowni fizycznej dzieci mogły zaobserwować pokazy zjawisk chemicznych i fizycznych, czekał tam na nich między innymi… ciepły śnieg, wulkany i węże faraona. Oraz oczywiście detektyw Łodyga ze swoim telefonem. Mali goście zafascynowani wpatrywali się w doświadczenia, budzili wulkany i obserwowali, jak powstają dziwaczne węże. Sami także lepili wulkany z ciepłego śniegu.

Na zakończenie warsztatównasi goście zostali zaproszeni na dużą salę gimnastyczną, gdzie wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami zatańczyli taniec belgijski oraz otrzymali pamiątkowe medale. Po pożegnaniu Mali Odkrywcy wychodzili pełni wrażeń i uśmiechnięci od ucha do ucha, niosąc drobne upominki i nagrody zdobyte w czasie warsztatów.

Wszystkich zainteresowanych nauką w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  nr 77w Krakowie (zarówno uczniów klas młodszych, jak i starszych – kl. 4 i 7) zapraszamy  na kolejne DNI OTWARTE, które odbędą się w sobotę 24 marca w godzinach 10.00 – 12.00, a także do odwiedzenia strony internetowej Szkoły (sp77.krakow.pl/), gdzie znajdują się wszystkie informacje o rekrutacji.