Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Krakowskie Spotkanie z Grami Planszowymi "Nowa Gralicja"

Serdecznie zapraszamy na Krakowskie Spotkanie z Grami Planszowymi "Nowa Gralicja". Impreza ta odbędzie się w Zespole Szkół Salezjańskich (os. Piastów 34) w dniach 23-24 czerwca (weekend). Współorganizatorami wydarzenia jest Zespół Szkół Salezjańskich, Pan Robert Jaskuła, oraz Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice. Spotkanie objęte jest patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Nowa Gralicja będzie miała formę dużej wypożyczalni gier planszowych, gdzie każdy może przyjść, za darmo wypożyczyć grę i zagrać w nią. Ma to być weekend spędzony z grami planszowymi, propagujący tę może już nieco zapomnianą formę rozrywki.

Nowa Gralicja ma być imprezą promującą gry planszowe wśród młodych ludzi oraz ich rodzin. Konwent ma charakter otwarty, mile widziani będą wszyscy chętni – gracze z każdego przedziału wiekowego. Najmłodsi uczestnicy mogą bawić się z rodzicami lub uczestniczyć w zabawach przeznaczonych specjalnie dla nich pod okiem kadry Nowej Gralicji. W tym czasie ich rodzice mogą sami zagrać w wybraną przez siebie grę.
 
Nie jest to pierwsza edycja Gralicji. W poprzednich latach odbyły się już trzy spotkania, które cieszyły się szerokim zainteresowaniem – uczestniczyło w nich nawet 500 ludzi. Dzięki zdobytym doświadczeniom Gralicja cały czas się udoskonala. W tym roku dostępnych będzie około 300 tytułów – znajdzie się coś zarówno dla graczy początkujących, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Nowicjusze nie muszą się martwić, w czasie imprezy wolontariusze będą objaśniać zasady ok. 50 gier. Odbędą się również eliminacje do Mistrzostw Polski w Qwirkle i Carcassone, a także wiele innych turniejów niespodzianek.

TERMIN:
23-24 czerwca

MIEJSCE:
Zespół Szkół Salezjańskich w Krakowie, os. Piastów 34

GODZINY OTWARCIA:
Sobota godz. 11.00-19.00
Niedziela godz. 10.00-17.00

WSTĘP WOLNY!

Do zobaczenia!

Więcej informacji: www.nowagralicja.pl
Kontakt: info@nowagralicja.pl