Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3
aktualności

Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa informuje o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji w okresie od 1 marca 2018 roku do 30 kwietnia 2019 roku zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka pn. „Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3”. Termin składania ofert na realizację zadania publicznego upływa z dniem 25 stycznia 2018 roku o godz. 15.00.

Sprawdź na ngo.krakow.pl.


Apteki całodobowe
zdrowie

W latach 2018-2020 wiele aptek w Krakowie będzie czynne przez całą dobę. W rozwinięciu tego newsa spis tych aptek wraz z numerami telefonów.


  • 649 czytań
Sylwester ze zwierzakiem
strefa zwierzaka
APEL o zapewnienie bezpieczeństwa zwierzętom w noc sylwestrową

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i  opiekę” (art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt).

Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa zwraca się z apelem, aby mieszkańcy, którzy posiadają psy lub koty szczególnie zadbali o bezpieczeństwo swoich podopiecznych w noc sylwestrową.

Z posiadanych informacji wynika, że co roku notowane są dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów petard i ogni sztucznych. Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk dla bezdomnych zwierząt lub ginie na zawsze. Trudno zliczyć ilość cierpienia z tego powodu zwierząt oraz ludzi.

Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich właścicieli zwierząt o pozostanie podczas nocy sylwestrowej w szczególności około północy ze swoimi pupilami w domu, a w każdym razie pod żadnym względem nie zwalnianie w tym czasie zwierzęcia ze smyczy będąc na spacerze.

Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach. Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Podanie zwierzęciu środków uspokajających lub nasennych, po uprzedniej konsultacji z  lekarzem weterynarii - pomoże zwierzęciu przeżyć w spokoju ten trudny dla niego czas.

Prosimy pamiętać, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych domowników.


Młodzieżowe Centrum Wolontariatu
strefa nastolatka

Młodzieżowe Centrum Wolontariatu // Ekipa Dobra

12 i 26 stycznia 2018 r., godz. 15.00-17.00
ARTzona OKN, os. Górali 4

Projekt wzmacniający potencjał społeczny młodzieży. Celem jest realizacja ciekawych i oryginalnych działań, w które zaangażowani będą młodzi liderzy w wieku 11-14 lat. Wstęp wolny.


  • 711 czytań
Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni
strefa rodziców

styczeń 2018 r.
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

Mistrzejowicki Klub Rodziców to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci, jak dbać o ich rozwój.


  • 759 czytań
Życzenia

Obrazy newsów: zyczenia.png


Wieści z Krakowa
aktualności

20 grudnia Rada Miasta Krakowa w II czytaniu przyjęła budżet miasta na rok 2018. W budżecie tym znalazło się sporo zadań do realizacji z terenu naszej dzielnicy. Kontynuowane będą remonty nakładkowe ulic (w tym jedna przebudowa), zrealizowany zostanie pierwszy etap budowy oświetlenia w parku Fort Batowice, dokonana zostanie także termomodernizacja dwóch placówek oświatowych S.P. 126 i S.P. 77 (w całości lub przygotowany zostanie audyt i projekt).


Zimowisko w Gołkowicach Górnych!
aktualności

Tych, którzy nie lubią się nudzić Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza na zimowisko do Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych (filia Centrum Młodzieży) w terminie 11 -17 lutego 2018 r.  Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 10+ lat. 


  • 790 czytań
SPROSTOWANIE
aktualności

Szanowni Państwo, autorami zdjęć zamieszczonymi w ostatnim numerze magazynu informacyjnego Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice jest DRONE QUEST. Zespół DRONE QUEST serdecznie przepraszamy za brak podpisu zdjęcia znajdującego się na okładce magazynu, jednocześnie bardzo dziękujemy za możliwość ich umieszczenia. Także na stronie Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice znajdziecie Państwo galerię zdjęć udostępnionych przez DRONE QUEST.

Zdjęcia znajdziecie Państwo również pod adresem https://www.facebook.com/drone.quest/

Mieszkańców zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem zamieszczonym na stronie Rady i Zarządu Dzielnicy XV Mistrzejowice w zakładce GAZETKI. Wersja papierowa dostępna jest w placówkach kulturalno-oświatowych oraz w niektórych sklepach sieci sklepów Lewiatan a także w siedzibie Rady przy ul. Miśnieńskiej/os. Tysiąclecia 58.

Wersja elektroniczna naszej gazetki będzie dostępna na stronie w najbliższy weekend.


Nowa Huta. Dlaczego Nie?!
kultura

53. Nowa Huta. Dlaczego Nie?!
Piosenki świąteczne. Robert Kasprzycki z zespołem

Tradycyjnie radosny czas Bożego Narodzenia wypełniają pieśni i kolędy rozbrzmiewające w całym kraju. Świąteczne kolędowanie jest bowiem szczególnym sposobem wyrażenia nadziei i miłości towarzyszącej Świętom Narodzenia Pańskiego. Nie inaczej będzie w Nowej Hucie, gdzie 29 grudnia 2017 r. o godz. 19.00 w kościele Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej 15a, odbędzie się 53. koncert w ramach cyklu społeczno-kulturalnego Nowa Huta. Dlaczego Nie?!.


  • 771 czytań
Mosty między miastami
kultura

Już od 8 grudnia 2017 r. na scenie Targów Bożonarodzeniowych w Rynku Głównym będziemy mieli okazję posłuchać kolęd w wykonaniu młodzieży z krakowskich i podkrakowskich ośrodków i domów kultury oraz gości  ze Słowacji i Ukrainy.


  • 830 czytań
Podziel się pocztówką!

Robimy kartki świąteczne dla bezdomnych krakowian

4-18 grudnia 2017 r.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Włącz się do akcji - stwórz własną kartkę świąteczną i podaruj ją podopiecznym Noclegowni i Schroniska dla Bezdomnych w Nowej Hucie.


  • 736 czytań
Rękodzielnia
kultura

Rękodzielnia

13 grudnia 2017 r., godz. 17.00-19.00
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

 

Otwarta pracownia plastyczna dla starszych i młodszych. Będziemy poznawać nowe techniki artystyczne i wracać do tradycyjnego rękodzieła, tworzyć nowe rzeczy i przerabiać stare. Będziemy czerpać z trendów ekologicznych, recyklingowych i up-recyklingowych. Umiejętności artystyczne nie są wymagane. Ferment twórczy mile widziany!


  • 759 czytań
Zrób fotkę Maluchowi
strefa rodziców

Mistrzejowicki Klub Rodziców: Rodzinkowo

16 grudnia 2017 r., godz. 10:15-12:45
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

 

Jedna z niewielu okazji, by mama i tata mogli pobyć z dziećmi – spokojnie, bez pośpiechu, w dzień wolny od pracy.


  • 742 czytań
Projekty uchwał na XL sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał

SZANOWNI PAŃSTWO !

 Mamy przyjemność przedstawić Państwu projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XL Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 14 grudnia 2017 roku, o godzinie 17:00, w siedzibie Rady Dzielnicy.


  • 918 czytań