Wydarzenia

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb

Park Reduta

W dniu 17 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 odbyło się  spotkanie przedstawicieli Zarządu Zieleni Miejskiej z Mieszkańcami w sprawie Parku Reduta oraz kontrowersji związanych z jego projektem.

Zgodnie z ustaleniami  zamieszczamy pismo Pana Dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej, które stanowi odpowiedź na wniosek Zarządu Dzielnicy XV Mistrzejowice z dnia 15 września br. oraz notatkę służbową z tego spotkania.Wycieczka rowerowa

Chcielibyście w łatwy sposób zapewnić sobie codzienną dawkę ruchu i jednocześnie sprawnie, szybko i przyjemnie przemieszczać się po Krakowie? Jest na to doskonała recepta – rower! Wszyscy, a zwłaszcza ci, którzy czują się niepewnie korzystając z takiej formy transportu i chcieliby to zmienić mogą się zapisać na edukacyjną wycieczkę rowerową, która odbędzie się 22 października - start o godz. 11 spod budynku Magistratu na pl. Wszystkich Świętych.

Więcej można znaleźć na stronie Magicznego Krakowa.Jubileusz 50-lecia Mistrzejowic

J U B I L E U S Z   50 - LECIA OSIEDLI MISTRZEJOWICKICH.
 Zaplanowane imprezy plenerowe zaatakowane przez niesprzyjającą aurę.

  „Pożegnanie lata” piknik rodzinny zaplanowany  na sobotę 23 września na Plantach Mistrzejowickich przekreślił padający od kilku dni deszcz. Następnego dnia w Parku Tysiąclecia aura była łaskawsza, do 19.oo program przebiegał bez pogodowych anomalii, zdołano nawet rozstrzygnąć pierwsze quizy, konkursy i wręczyć część nagród od Centrum SERENADA, nowego kompleksu handlowo-rozrywkowego, który na swoją lokalizację wybrał naszą Dzielnicę i objął sponsoringiem JUBILEUSZ.  Centralny punkt programu, czyli konsumpcja TORTU z 600 kawałków, tyle było miesięcy w mijającej pięćdziesiątce, nie miała szans, ale  zapadły ustalenia - wydarzenia nie zrealizowane odbędą się  w późniejszych terminach w SCENIE „i”, sali teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Andrzeja Bursy i tak się stało, o czym w  migawkach fotograficznych. W Parku, w czasie deszczu, odbył się tylko, przyspieszony za zgodą Portu Lotniczego w Balicach, pokaz ogni sztucznych.

Toszkę zdjęć znajduje się w GALERII.BUDOWA PARKU REDUTA - TAJEMNICZY OGRÓD

Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice informuje, że w dniu 17 października br. (wtorek) godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 130 os. Oświecenia 30 odbędzie się spotkanie w sprawie projektu Parku Reduta. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz projektanci, którzy zaprezentują aktualną wersję projektu i wyjaśnią wszelkie wątpliwości powstałe w tym temacie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu tematycznym.

Zarząd Dzielnicy XV MistrzejowiceNasza Dzielnica

Zapraszamy Mieszkańców Mistrzejowic do zapoznania się z najnowszymi badaniami dotyczącymi warunków zamieszkania w Krakowie z podziałem na dzielnice. Cieszyć mogą wyniki naszej dzielnicy w zakresie dostępności usług i zieleni. Cieszy nas najbardziej tytuł dzielnicy przyjaznej dzieciom. 
http://rankingdzielnic.otodom.pl/