Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
Wydarzenia

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


thumb thumb thumb thumb
SPROSTOWANIE
aktualności

Szanowni Państwo, autorami zdjęć zamieszczonymi w ostatnim numerze magazynu informacyjnego Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice jest DRONE QUEST. Zespół DRONE QUEST serdecznie przepraszamy za brak podpisu zdjęcia znajdującego się na okładce magazynu, jednocześnie bardzo dziękujemy za możliwość ich umieszczenia. Także na stronie Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice znajdziecie Państwo galerię zdjęć udostępnionych przez DRONE QUEST.

Zdjęcia znajdziecie Państwo również pod adresem https://www.facebook.com/drone.quest/

Mieszkańców zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem zamieszczonym na stronie Rady i Zarządu Dzielnicy XV Mistrzejowice w zakładce GAZETKI. Wersja papierowa dostępna jest w placówkach kulturalno-oświatowych oraz w niektórych sklepach sieci sklepów Lewiatan a także w siedzibie Rady przy ul. Miśnieńskiej/os. Tysiąclecia 58.

Wersja elektroniczna naszej gazetki będzie dostępna na stronie w najbliższy weekend.


Nowa Huta. Dlaczego Nie?!
kultura

53. Nowa Huta. Dlaczego Nie?!
Piosenki świąteczne. Robert Kasprzycki z zespołem

Tradycyjnie radosny czas Bożego Narodzenia wypełniają pieśni i kolędy rozbrzmiewające w całym kraju. Świąteczne kolędowanie jest bowiem szczególnym sposobem wyrażenia nadziei i miłości towarzyszącej Świętom Narodzenia Pańskiego. Nie inaczej będzie w Nowej Hucie, gdzie 29 grudnia 2017 r. o godz. 19.00 w kościele Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej 15a, odbędzie się 53. koncert w ramach cyklu społeczno-kulturalnego Nowa Huta. Dlaczego Nie?!.


  • 116 czytań
Mosty między miastami
kultura

Już od 8 grudnia 2017 r. na scenie Targów Bożonarodzeniowych w Rynku Głównym będziemy mieli okazję posłuchać kolęd w wykonaniu młodzieży z krakowskich i podkrakowskich ośrodków i domów kultury oraz gości  ze Słowacji i Ukrainy.


  • 130 czytań
Podziel się pocztówką!

Robimy kartki świąteczne dla bezdomnych krakowian

4-18 grudnia 2017 r.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Włącz się do akcji - stwórz własną kartkę świąteczną i podaruj ją podopiecznym Noclegowni i Schroniska dla Bezdomnych w Nowej Hucie.


  • 129 czytań
Rękodzielnia
kultura

Rękodzielnia

13 grudnia 2017 r., godz. 17.00-19.00
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

 

Otwarta pracownia plastyczna dla starszych i młodszych. Będziemy poznawać nowe techniki artystyczne i wracać do tradycyjnego rękodzieła, tworzyć nowe rzeczy i przerabiać stare. Będziemy czerpać z trendów ekologicznych, recyklingowych i up-recyklingowych. Umiejętności artystyczne nie są wymagane. Ferment twórczy mile widziany!


  • 116 czytań
Zrób fotkę Maluchowi
strefa rodziców

Mistrzejowicki Klub Rodziców: Rodzinkowo

16 grudnia 2017 r., godz. 10:15-12:45
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

 

Jedna z niewielu okazji, by mama i tata mogli pobyć z dziećmi – spokojnie, bez pośpiechu, w dzień wolny od pracy.


  • 108 czytań
Projekty uchwał na XL sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał

SZANOWNI PAŃSTWO !

 Mamy przyjemność przedstawić Państwu projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XL Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 14 grudnia 2017 roku, o godzinie 17:00, w siedzibie Rady Dzielnicy.


  • 184 czytań
Jacek Kaczmarski
konkursy

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie zaprasza uczniów szkół średnich z całej Polski do udziału w VIII Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego „Nic się nie kończy prostym tak lub nie”. 

W I etapie konkursu uczestnicy piszą pracę na jeden z proponowanych tematów i w terminie do 15 lutego 2018 r. przesyłają ją – w wersji drukowanej, w trzech egzemplarzach – do Organizatora (na adres: Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, ul. Krupnicza 38, 31-123 Kraków, z dopiskiem „Jacek Kaczmarski”) oraz w wersji elektronicznej (na adres: konkursy@cmjordan.krakow.pl).
Jury wybiera najlepsze spośród nadesłanych prac i kwalifikuje na tej podstawie ich autorów do kolejnego etapu konkursu.

Atrakcyjne nagrody czekają!

Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie:
http://www.cmjordan.krakow.pl/konkursy/konkurs-wiedzy-o-zyciu-i-tworczosci-kaczmarskiego


Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie – finał
aktualności

2 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 odbędzie się finał projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie, organizowanego przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Podczas wydarzenia na os. Górali 5 odbędzie się premiera publikacji oraz BarCamp, czyli spotkanie przedstawicieli nowohuckich inicjatyw i miejsc. Będzie także można otrzymać bezpłatny egzemplarz przewodnika oraz spotkać się ze wszystkimi autorami.


  • 143 czytań
Wielki rock dla małych serc

2 grudnia w kinie Kijów.Centrum odbędzie się - już po raz 4 - koncert charytatywny "Wielki Rock dla Małych Serc". Gwiazdami wieczoru będą Mateusz Ziółko, zwycięzca Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (debiuty) oraz Aleksandra Nizio, zwyciężczyni V edycji The Voice of Poland. Koszt biletu to 50 złotych. Całkowity dochód z koncertu będzie przeznaczony na potrzeby Oddziałów Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Koncert poprowadzą Iwona Chamielec oraz Mateusz Janicki.