Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Akcja „Jesienny Liść”

W terminie od 6 października do 6 grudnia 2014 roku w Krakowie zostanie przeprowadzona powszechna akcja „Jesienny Liść”. Liście zostaną odebrane nieodpłatnie, w uprzednio dostarczonych właścicielom, specjalnych workach. Szczegóły w rozwięciu newsa.
19 września 2014


  • 1272 czytań
Projekty uchwał na XLVI sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice

Przedstawiamy projekt porządek obrad oraz projekty uchwał na XLV sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 28 sierpnia o godz. 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ---> link
Projekty uchwał 338 339 340 341 342 343 344 345
17 września 2014


Budżet Obywatelski - jak głosować?
budżet obywatelski

W dniach 27 września - 5 października odbędzie się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy do zapoznania się ze sposobem i zasadami głosowania.
INSTRUKCJA GŁOSOWANIA  NA ZADANIA W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO - pobierz
16 wrzesień 2014


Pożegnanie Lata


Bezpłatne badania na dzielnicowym festynie

W dniu 14 września niedziela, serdecznie zapraszamy na bezpłatne badania w kierunku osteoporozy. Badania wykonywane będą na Plantach Mistrzejowickich podczas dzielnicowego festynu.

Hutnicza Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Krakowie – Organizacja Pożytku Publicznego w ramach prowadzonej od 20-tu lat działalności statutowej na rzecz zdrowia obecnych i byłych hutników oraz ich rodzin, a także całego środowiska nowohuckiego funduje, jak co roku, w trakcie festynu Pożegnania Lata organizowanego przez Radę i Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice – bezpłatne badania densytometryczne w kierunku osteoporozy. Są to badania komputerowe kośćca, wykonywane z przedramienia, które określają gęstość mineralną kości.
Badania wykonywane będą przez Specjalistów Firmy Multi Diagnostyka w nowoczesnym osteobusie. Po wykonanym badaniu wszyscy badani otrzymają wyniki wraz z pouczeniami w zakresie profilaktyki i ewentualnego dalszego postępowania.
Pamiętajmy, że Osteoporoza jest podstępną chorobą, która charakteryzuje się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania.
W początkowej fazie choroba przebiega bezobjawowo.
Do najczęstszych późniejszych objawów należą:
bóle kończyn
ü obniżenie wzrostu,
ü bóle kręgosłupa
W ramach profilaktyki zdrowotnej - zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań przede wszystkim osoby po 40-tym roku życia!!!


Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza we wrześniu

Zapraszamy do zapoznania się ze wrześniową ofertą Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Jak zwykle przygotowano szereg atrakcji, w których każdy niezależnie od wieku i zainteresowań znajdzie coś dla siebie.
4 wrzesień 2013


  • 1396 czytań
Przystanek Mistrzejowice 2014

Zapraszamy do udziału w kolejnej imprezie kulturalnej o nazwie Przystanek Mistrzejowice. To już kolejna edycja tego muzycznego wydarzenia w naszej dzielnicy, które organizatorami jest Rada Dzielnicy XV oraz MDK im. A. Bursy. Zainteresowane zespoły, które chcą wziąźć udział w wydarzeniu prosimy o zapoznanie się z regulaminem i wypełnienie karty zgłoszeń.
28 sierpnia 2014

regulamin ---> kliknij
karta zgłoszeń ---> kliknij


Projekty uchwał na XLV sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice

Przedstawiamy projekt porządek obrad oraz projekty uchwał na XLV sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 28 sierpnia o godz. 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ---> link
Projekty uchwał 329 330 331 332 333 334 335 336 337
20 sierpień 2014


Nowy numer "Mojej piętnastki"

Nowy numer naszego kwartalnika pod nazwą "Moja Piętnastka" jest już dostępny do pobrania w wersji elektronicznej. W tym wydaniu można przeczytać między innymi o Majówce Mistrzejowicke, ukończonych remontach, Dniu Dziecka oraz IV Żywej Lekcji Historii. Ponadto w najnowszym wydaniu gazetki czytelnik z pewnością znajdzie interesujące tematy z naszego najbliższego otoczenia. Zapraszamy do pobierania i lektury.
12 lipca 2014


Projekty uchwał na XLIV sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice
projekty uchwał

Przedstawiamy projekt porządek obrad oraz projekty uchwał na XLIV sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 17 lipca o godz. 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ---> link
Projekty uchwał 324 325 326 327 328
12 lipiec 2014


Projekty uchwał na XLIII sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice
projekty uchwał

Przedstawiamy projekt porządek obrad oraz projekty uchwał na XLIII sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 10 lipca o godz. 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ---> link
Projekty uchwał 318 319 320 321 322 323
2 lipiec 2014


Rodzinne pływanie 2014

Gmina Miejska Kraków i Ośrodek Sportu i Rekreacji „ KOLNA” zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „ Kraków stawia na rodzinę ”. Honorowy patronat nad kampanią tradycyjnie objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.
2 lipca 2014


  • 1651 czytań
Nowe remonty w naszej dzielnicy

W maju i czerwcu na terenie Mistrzejowic realizowanych jest wiele remontów w ramach zadań powierzonych i priorytetowych dzielnicy. Wszystkie odbywają się pod bacznym okiem dysponenta środków Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Dobra współpraca z radą pozwala na bieżącą analizę kosztów a także koordynację prac. W ostatnim czasie wspólne komisje z udziałem radnych, przedstawicieli ZIKiT-u oraz wykonawców przeprowadziły odbiory kolejnych zrealizowanych zadań. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.
29 czerwca 2014


  • 1827 czytań
Akcja lato 2014 w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Nowohucka Biblioteka Publiczna opracowała  niezwykle atrakcyjny program dla swoich  czytelników, którzy będą  spędzać wakacje w mieście.  W Bibliotece będzie można rozwijać zainteresowania artystyczne i literackie, poznawać historię Polski, bawić się w detektywów, śpiewać, grać w stare i nowe gry planszowe oraz gry towarzyskie, wysłuchać niezwykłych opowieści i spotkać się  z rówieśnikami.
28 czerwca 2014


  • 1483 czytań
Program wakacyjny Klubu Kuźnia

Zapraszamy do zapoznania się z programem wakacyjnym Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Szczegóły w rozwinięciu newsa.
28 czerwca 2014


  • 1575 czytań