Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Majówka Mistrzejowicka

  • 900 czytań
Rodzinne świętowanie!
strefa rodziców
  • 795 czytań
Projekty uchwał na VIII Sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał


Przedstawiamy projekt porządku obrad, sprawozdanie Zarządu za 2014 rok oraz projekty uchwał na VIII Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 23 kwietnia 2015 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Sprawozdanie Zarządu za 2014 rok ==> link
Projekty uchwał ==> 49 50 51 52 53 54 55
14 kwietnia 2015 


Ogródek dla Mistrzejowic!

Prosimy wszystkich mieszkańców naszej Dzielnicy - i nie tylko - o poparcie akcji Spółdzielni Mieszkaniowej "Mistrzejowice", która bierze udział w konkursie firmy Nivea i stara się o wybudowanie ogródka rekreacyjnego dla całej rodziny!

Wszelkie informacje znajdą Państwo pod linkiem:

http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko…

Zapraszamy do głosowania na ogródek w naszej Dzielnicy!


Konkurs "Legenda Nowohucka"
konkursy


Budżet Obywatelski 2015
budżet obywatelski

Obrazy: budynekRady.jpg


  • 2593 czytań
Informacja o sposobie składania wniosków w ramach budżetu obywatelskiego

Szanowni Państwo

            Informujemy, że niezwłocznie po przesłaniu formularza zgłoszenia projektu drogą mailową, Wnioskodawca zobowiązany jest do przesłania oryginału formularza drogą pocztową lub jego złożenia w siedzibie Rady Dzielnicy. Skan podpisanego wniosku jest jedynie obrazem dokumentu i nie może być traktowany, jako podpisany dokument.


Projekty uchwał na VII Sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał


Przedstawiamy projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na VII Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 26 marca 2015 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Projekty uchwał ==> 42 43 44 45 46 47 48
17 marca 2015 


Projekty uchwał na VI Sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał


Przedstawiamy projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na VI Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 5 marca 2015 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Projekty uchwał ==> 40 41
2 marca 2015 


Budżet Obywatelski 2015
budżet obywatelski

Zapraszamy na konsultacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego w Dzielnicy XV Mistrzejowice.
Terminy oraz miejsca spotkań zamieszczamy poniżej.
Przypominamy, że każdy mieszkaniec naszej Dzielnicy, który ukończył 16 lat, może złożyć do 31 marca 2015 roku propozycję zadania wykorzystania pieniędzy przeznaczonych przez Radę Dzielnicy XV Mistrzejowice na projekt Budżetu Obywatelskiego. Informujemy, że minimalna kwota proponowanego zadania to 2,5 tys. zł a maksymalna - 120 tys. zł, czyli 60% wkładu Dzielnicy. Do formularza zgłoszenia zadania wnioskujący musi dołączyć listę poparcia dla projektu, podpisaną przez co najmniej 15 mieszkańców Dzielnicy XV Mistrzejowice, którzy również ukończyli 16 rok życia.
Wszelkie pytania można kierować poprzez fanpage na Facebook do Przewodniczącego Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego Jakuba Cieśli.


Dzień otwarty w Przedszkolu nr 125


Projekty uchwał na V Sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał


Przedstawiamy projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na V Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 12 lutego 2015 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Projekty uchwał ==> 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35+zał. 36 37 38 39
4 lutego 2015 


Projekty uchwał na IV Sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał


Przedstawiamy projekt porządku obrad oraz projekt uchwały na IV Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, któa odbędzie się 29 stycznia 2015 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Projekt uchwały ==> 23
23 stycznia 2015 


Większa i bardziej dostępna ulga na dzieci

Izba Skarbowa w Krakowie przypomina, że z początkiem 2015 roku weszły w życie przepisy rozszerzające zasady przyznawania ulg podatkowych na dzieci. Z ulgi będą mogły skorzystać wszystkie rodziny, w których przynajmniej jedno z rodziców płaci podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT). Podwyższone o 20 proc. zostaną także ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko. Zmiany mają dotyczyć ponad miliona polskich rodzin, w których wychowuje się około dwóch milionów dzieci.

Wprowadzone zmiany poprawią sytuację tych podatników, dla których dotąd pełne wykorzystanie ulgi było nieosiągalne, w tym dla blisko połowy rodzin wielodzietnych, których podatek był niższy od maksymalnego poziomu ulgi. Teraz budżet państwa dopłaci tym rodzinom, zwracając kwotę niewykorzystanej ulgi. Aby ulga nie stała się zniechęcającą do pracy i uzależniającą zapomogą, zwrot nie będzie mógł przekroczyć łącznej kwoty zapłaconych przez podatnika składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Warunkiem zwrotu jest zatem opodatkowana i oskładkowana praca przynajmniej jednego z rodziców. Ma to stymulować wsparcie tych rodzin, w których praca, a nie zasiłek, jest źródłem utrzymania.

Szacuje się, że na dodatkowe wsparcie w postaci zmienionej ulgi na dzieci będzie mógł liczyć ponad milion rodzin (ok. 1,8 mln podatników), w których wychowuje się ok. dwa miliony dzieci. Dzięki temu ponad 97 proc rodzin - płatników PIT - będzie mogło wykorzystać tę ulgę w pełnym zakresie. Nastąpi też podwyższenie ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko o 20 proc. To kontynuacja zmian z 2013 r., kiedy podwyższono ulgę na trzecie dziecko o 50 proc., a na czwarte i każde kolejne o 100 proc. Stąd już w 2015 r. kwoty odliczenia będą wynosić na pierwsze i drugie dziecko – 1.112,04 zł, na trzecie – 2.000,04 zł, a na każde kolejne 2.700 zł. Jest to związane z tym, że stopa ubóstwa jest najwyższa właśnie w rodzinach wielodzietnych i rośnie wraz z liczbą dzieci w rodzinie.
 


Co zrobić z choinką po świętach? MPO organizuje bezpłatny odbiór

Już od 19 stycznia w różnych punktach Krakowa odbędzie się zbiórka bożonarodzeniowych choinek, które mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oddawać w terminach według harmonogramu. We wszystkich dzielnicach miasta zostały wyznaczone specjalne punkty odbioru, a od poniedziałku do soboty, w godzinach od 11.00 do 18.00 mieszkańcy będą mogli wrzucać choinki do podstawionych kontenerów. Akcja zakończy się 6 lutego 2015 roku.

Zebrane od mieszkańców choinki zostaną przekazane do kompostowni odpadów zielonych Barycz i wykorzystane do produkcji naturalnego nawozu, który może być stosowany jako nawóz organiczny w ogrodach przydomowych, na działkach, oraz do rekultywacji gleb. Szczegółowy opis kolejnych dni odbioru oraz wyznaczonych miejsc w poszczególnych dzielnicach Krakowa znajduje się na stronie www.mpo.krakow.pl.

W naszej Dzielnicy choinki zabrane zostaną 03.02.2015 (wtorek), między godziną 11 a 18:

- ul. Bohomolca/Marchołta
- ul. Jancarza – pętla autobusowa
- ul. Popielidów – parking przy szkole