Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
Wydarzenia

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


thumb thumb thumb thumb
Budżet Obywatelski
budżet obywatelski


Na lutowej sesji radni podjęli decyzję o przystąpieniu Dzielnicy XV Mistrzejowice do udziału w realizacji budżetu obywatelskiego na 2014 rok. Wśród radnych wiele wątpliwości budzi pospieszny termin zatwierdzenia regulaminu oraz zasad funkcjonowania budżetu. Powołanie zespołów, ich przeszkolenie to tylko początek skomplikowanej procedury. Najważniejsze to poinformowanie, a przede wszystkim zachęcenie mieszkanców do przyłączenia się do nowej inicjatywy.


  • 1889 czytań
Remonty chodników w dzielnicy

W najbliższym czasie Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice wraz z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu dokona uszczegółowienia zakresu prac remontowych przyjętych do realizacji w ramach zadań powierzonych na 2014 rok.
8 marca 2014


  • 1794 czytań
Wycinka drzew przy ul. Kleeberga

Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa na wniosek Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie wydał decyzję na wycięcie starych topól rosnących wzdłuż ulicy Kleeberga w Krakowie.
7 marca 2014


  • 1678 czytań
Razem możemy więcej!

Wiosna to czas, w którym po zimowych przygnębiających wieczorach przychodzą nowe świeże i pełne energii dni. Przyroda budzi się do życia a my razem z nią. Z pewnością jest to atmosfera, która nie skłania do myślenia o ludziach potrzebujących, niestety w Krakowie żyje ponad 2 tysiące osób bezdomnych, dla których każdy dzień jest walką o przetrwanie.
28 luty 2014


  • 1591 czytań
Marzec w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Przedstawiamy program Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na nadchodzący miesiąc. W marcu 2014 roku zostały przygotowane dla Państwa wiele ciekawych propozycji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
27 luty 2014


  • 1736 czytań
Mistrzejowickie Jasełka

Już po raz szesnasty w dolnym kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach odbyło się noworoczne spotkanie radnych dzielnicy z dziećmi. Podobnie, jak w latach ubiegłych przede wszystkim zaproszono uczniów z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. O ich zgłaszanie Zarząd Dzielnicy zwrócił się do dyrektorów i pedagogów mistrzejowickich szkół podstawowych. Łącznie z pięciu szkół wytypowano ponad 140 dzieci. Spotkanie odbyło się 30 stycznia br. o godz. 16.00.
21 luty 2014


  • 1893 czytań
Konkurs "Papierowe Cuda"

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Papierowe Cuda". Organizatorem konkursu jest "Akademia Dziecięcej Twórczorści" przy Samorządowym Przedszkolu nr 152 na os. Piastów. Honorowym Patronatem konkurs objął między innymi Przewodniczący Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice Piotr Serafin. Regulamin konkursu w rozwinięciu newsa.
19 luty 2014


  • 1814 czytań
Nowa Huta Przyszłości

Zapraszamy na organizowany cykl spotkań pod nazwą NOWA HUTA - PRZYSZŁOŚĆ KRAKOWA. Cykl zainauguruje spotkanie z panią Elżbietą Koterbą, z-cą prezydenta Miasta Krakowa. Pani Prezydent zaprezentuje projekt Nowa Huta Przyszłości, a także założenia utworzenia Parku Kulturowego Nowa Huta. Będzie to także pierwsze publiczna prezentacja najnowszych ustaleń dotyczących projektu NH Przyszłości. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 25 lutego, w sali Galeria, Nowohuckiego Centrum Kultury, al Jana Pawła II 232.
18 luty 2014


Wydarzenia Klubu Mirage

Zapraszamy na najbliższe wydarzenie, które odbędą się w Klubie Mirage w dniach 19 i 20 luty. Będzie to spotkania dla przedszkolaków z funkcjonariuszami Strażay Miejskiej w ramach cyklu "Bezpieczny przedszkolak" oraz spotkanie w ramach "Zaczarowanej Biblioteki". Na kolejny dzień zapraszamy Panie na konsultacje kosmetyczne w okazji akcji "Adademia Zdrowia i Urody". Szczegóły w rozwięniu newsa.
12 luty 2014


  • 1605 czytań
Kolęda w Nowej Hucie

W tym roku wyjątkową, świąteczną atmosferę w Nowej Hucie będzie można poczuć nieco wcześniej. W dniach 18-22 grudnia w Alei Róż odbędzie się wspólne kolędowanie pod nazwą „Kolęda w Nowej Hucie”, któremu będzie towarzyszyć tradycyjny kiermasz bożonarodzeniowy.
17 grudzień 2013


  • 1822 czytań