Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Świat przyrody z Klubem Mirage

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) zaprasza przedszkolaki do wspólnej zabawy w ramach cyklu Z ekologią mi do twarzy. 7 kwietnia o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie pn. "ŚWIAT PRZYRODY". Kwietniowe zajęcia poświęcone będą życiu ptaków. Współorganizatorem zabawy jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice-Północ. Wstęp wolny.
2 kwietnia 2014


Konkurs plastyczny na ilustrację do Legendy Nowohuckiej

Zapraszamy do udziału uczniów klas I-III szkół podstawowych w konkurs plastyczny na ilustrację do Legendy Nowohuckiej pod patronatem Rady Dzielnicy Mistrzejowice. Szczegóły w rozwinięciu newsa.
2 kwietnia 2014


 • 1687 czytań
Twoja opinia ma znaczenie!

Konsultacje społeczne

W związku z prowadzonymi pracami projektowymi dla zadania:

Rozbudowa układu komunikacyjnego w rejonie ulic Bora Komorowskiego –

 Dobrego Pasterza – Bohomolca

informujemy o możliwości uczestniczenia w konsultacjach społecznych dotyczących tej inwestycji. Szczegółowe rozwiązania techniczne są dostępne na stronach: www.pxme.pl (projektant) oraz www.dzielnica15.krakow.pl (Rada Dzielnicy XV)

Wnioski, opinie i uwagi można składać w siedzibie Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, przy ul. Miśnieńskiej 58, lub wysyłać na adres e-mail: konsultacje@pxme.pl w okresie od 26.03.2014 r. do 12.04.2014 r.


 • 3577 czytań
Planowane remonty w dzielnicy

W najbliższym czasie Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice wraz z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu dokona uszczegółowienia zakresu prac remontowych przyjętych do realizacji w ramach zadań dzielnicy na 2014 rok. Na chwilę obecną zaplanowano generalne remonty chodników wzdłuż następujących ulic (część dalsza w rozwinięciu newsa).
27 marca 2014


 • 1728 czytań
Remont nawierzchni ul. Gustawa Morcinka

W ostanim czasie ukończono generalny remont nawierzchni ulicy Gustawa Morcinka. Na ponad 500-metrowym odcinku jezdni  uzłożono nową nawierzchnię asfaltową. Jazda po dotychczasowej to był slalom pomiędzy dziurami. Jednakże największy problem dla bezpieczeństwa, szczególnie pieszych stanowił brak pobocza.
27 marca 2014


 • 1916 czytań
Wycinka drzew przy ul. Kleeberga - etap II

W miesiącu marcu br. miał miejsce II etap wycinki drzew wzdłuż ulicy Gen. Kleeberga. W związku z kilkoma zapytaniami informujemy, że decyzję o wycięciu wydał Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. Faktyczne powody to zły stan zdrowotny topól. Stanowiły one poważne zagrożenie dla osób korzystających z chodnika wzdłuż ulicy, a także dla pojazdów.
27 marca 2014


 • 1774 czytań
Bezpłatne badania specjalistyczne

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza Darczyńców Fundacji na bezpłatne specjalistycznie badanie USG jamy brzusznej w dniach 22 – 30.04.2014 r. Rejestracja telefoniczna na badanie odbędzie się w dniu  14 kwietnia  2014 r., w godz. 9.00-10.30 tel.: 787 610 696. Badania będą przeprowadzane W Pracowni USG, os. Handlowe bl. 8 w Gabinecie lek. med. Bożeny Stępień. Ilość miejsc ograniczona.
27 marca 2014


 • 1664 czytań
"Tydzień z internetem" w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie zgłosiła udział (i dokonała rejestracji) w ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem 2012”, której hasłem przewodnim jest aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa.  Przedsięwzięciu patronuje koalicja „Dojrz@łość w sieci” działająca na rzecz zachęcania osób starszych do aktywnego korzystania z Internetu.
21 marca 2014


 • 1578 czytań
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022 – weź udział w konsultacjach!

Kraków kontynuuje działania związane ze staraniami o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 r. Dziś (14 marca, piątek) w serwisie Dialogu Społecznego UMK (www.dialoguj.pl) uruchomiona została zakładka dotycząca konsultacji społecznych w sprawie koncepcji organizacji ZIO 2022 w Krakowie.
18 marca 2014


 • 1668 czytań
Przedszkolaki w Radzie Dzielnicy Mistrzejowice

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 125 wzięły udział w imprezie pt. „Moda na czytanie. Cała Polska czyta dzieciom Nasi samorządowcy również”,  zorganizowanej  przez Bibliotekę Klubu "Kuźnia" Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida. Spotkanie odbyło się  10 marca 2014r. w siedzibie Rady Dzielnicy XV, a jego  głównym celem było promowanie biblioteki, zachęcenie do czytania książek oraz poszerzenie wiedzy o najbliższym środowisku i władzach samorządowych.
18 marca 2014


 • 1877 czytań
Kurs samoobrony i bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń dla kobiet

Zapraszamy do udzału w kursie samoobrony i bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń dla kobiet, który odbywa się w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, a inicjatorem Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice. Szczegóły w rozwinięciu newsa.
18 marca 2014


 • 1830 czytań
Konkurs fotograficzny "Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo.”
konkursy

Pasjonujesz się fotografią i sportem? Kibicujesz sukcesom najbliższych? Mieszkasz w Krakowie? Weź udział w konkursie fotograficznym „Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo” – zachęca Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny. Główną ideą konkursu jest integracja pokoleń, wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży z krakowskich rodzin.
17 marca 2014


 • 1725 czytań
X Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego
kultura

Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana oraz Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” zapraszają uczniów małopolskich szkół do wzięcia udziału w jubileuszowym X Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.
16 marca 2014


 • 1752 czytań
Budżet Obywatelski
budżet obywatelski


Na lutowej sesji radni podjęli decyzję o przystąpieniu Dzielnicy XV Mistrzejowice do udziału w realizacji budżetu obywatelskiego na 2014 rok. Wśród radnych wiele wątpliwości budzi pospieszny termin zatwierdzenia regulaminu oraz zasad funkcjonowania budżetu. Powołanie zespołów, ich przeszkolenie to tylko początek skomplikowanej procedury. Najważniejsze to poinformowanie, a przede wszystkim zachęcenie mieszkanców do przyłączenia się do nowej inicjatywy.


 • 2021 czytań
Remonty chodników w dzielnicy

W najbliższym czasie Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice wraz z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu dokona uszczegółowienia zakresu prac remontowych przyjętych do realizacji w ramach zadań powierzonych na 2014 rok.
8 marca 2014


 • 1869 czytań