Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Projekty uchwał na LI Sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał

SZANOWNI PAŃSTWO !

 Mamy przyjemność przedstawić Państwu projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na LI Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 15 listopada 2018 roku, o godzinie 17:00, w siedzibie Rady Dzielnicy.


  • 718 czytań
Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni
strefa rodziców

 

Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni  planowane zajęcia w listopadzie 2018r.


  • 403 czytań
Projekty uchwał na L Sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał

SZANOWNI PAŃSTWO !

 Mamy przyjemność przedstawić Państwu projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na L Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 25 października 2018 roku, o godzinie 17:00, w siedzibie Rady Dzielnicy.


  • 581 czytań
Kierunek kariera
aktualności

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje Projekt Kierunek Kariera, który umożliwia pracującym mieszkańcom Małopolski otrzymanie dofinansowania (w formie bonów szkoleniowych) do szkoleń komputerowych, językowych, prawa jazdy oraz szkoleń z zakresu zarządzania projektami, ponadto już od października będzie możliwe otrzymanie dodatkowej puli dofinansowanych bonów na szkolenia zawodowe – w ramach w Projektu Kierunek Kariera Zawodowa.

Pierwszym krokiem do otrzymania dofinansowania jest skorzystanie z usługi doradczej „Bilans Kariera”. Nasze usługi dostępne są w wielu małopolskich miejscowościach. W załączeniu kilka informacji o Projekcie wraz z harmonogramem mobilnych dyżurów doradczych w okresie październik – grudzień 2018.


Maleńczuk gra Młynarskiego
kultura

MALEŃCZUK ZAGRA MŁYNARSKIEGO W NOWEJ HUCIE

Wojciech Młynarski - wybitny polski artysta, poeta i reżyser. Autor niezliczonej ilości tekstów piosenek. Bogata spuścizna Młynarskiego, ciągle żywa i ciągle aktualna, została na nowo zinterpretowana przez nietuzinkowego i nieszablonowego krakowskiego artystę – Macieja Maleńczuka, który z programem Maleńczuk gra Młynarskiego, już 30 września wystąpi w nowohuckiej Alei Róż w ramach cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Jako support zagra doskonale znany lokalnej publiczności Marcin Bzyk z zespołem.


  • 454 czytań
Przystanek Mistrzejowice
kultura

Zapraszamy ZESPOŁY muzyczne do udziału w imprezie

PRZYSTANEK MISTRZEJOWICE
SPOTKANIE FANÓW MUZYKI, KRAKÓW 2018

 13 października, sobota

 Na zgłoszenia czekamy do 3 października.

Informacja o zakwalifikowanych w sobotę 6 października.


  • 459 czytań
Konkurs plastyczny "Spotkanie z Polską Legendą"
konkursy

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych (klasy I-III) z Krakowa i powiatu krakowskiego do udziału w konkursie plastycznym „Spotkanie z Polską Legendą”. Na prace konkursowe, będące ilustracją do wybranej legendy organizatorzy czekają do 5 października 2018 r.


  • 477 czytań
Projekty uchwał na XLIX Sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał

SZANOWNI PAŃSTWO !

 Mamy przyjemność przedstawić Państwu projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XLIX Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 20 września 2018 roku, o godzinie 17:00, w siedzibie Rady Dzielnicy.


  • 545 czytań
70-lecie Nowej Huty
aktualności

Miejskie Centrum Dialogu i Ośrodek Kultury im. C K. Norwida zapraszają na spotkania z mieszkańcami, podczas których będą oni mogli podzielić się swoimi pomysłami i wspólnie wypracować ciekawe projekty odnośnie planowanych obchodów jubileuszu 70-lecia Nowej Huty.
Spotkania odbędą się w Ośrodku Kultury im. C K. Norwida na os. Górali 5 w Krakowie:
– w czwartek 13 września 2018 r. od godz. 17:00 do 19:00
– we wtorek 18 września 2018 r. od godz. 17:00 do 19:00.

A może coś więcej?


Pożegnanie lata
aktualności

Obrazy newsów: lato.jpgW imieniu Rady i Zarządu Dzielnicy XV Mistrzejowice serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w imprezie plenerowej Święto Dzielnicy XV Mistrzejowice pn. „POŻEGNANIE LATA”.

Przewodnicząca Rady i Zarządu Dzielnicy XV Mistrzejowice

Grażyna Janawa


aktualności
strefa nastolatka

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury im. Andrzeja Bursy.

WARSZTATY TEATRALNE, MUZYCZNE, TANECZNE, PLASTYCZNE, FOTOGRAFICZNE, ROBOTYKA, KLUB CZASU WOLNEGO, KLUB HISTORYKÓW I KRONIKARZY, a dla najmłodszych KLUB JASIA I MAŁGOSI. 
Od września nowości MODELARSTWO i TEA TIME - spotkania w języku angielskim przy herbacie, dla każdego. Więcej na www.mdk.krakow.pl. Zapraszamy na os. Tysiąclecia 15.


Krwiobieg
zdrowie

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w 5.krwiobiegu Kraków,   który odbędzie się 6 października 2018 roku w Krakowie.

To już 5. edycja naszego krakowskiego biegu - z roku na rok chcemy się rozwijać i udoskonalać, jednak jedno jest niezmienne - tworzymy go aby promować honorowe krwiodawstwo, pozyskiwać fundusze na jego rozwój oraz promowanie zdrowego stylu życia. Krwiobieg Kraków to wydarzenie nie tylko dla tych, którzy biegają zawodowo, amatorsko lub biegną rano za uciekającym tramwajem! Krwiobieg Kraków to miejsce dla każdego, komu bliskie jest pomaganie i świadomość, że zwykłe „chcę” może zdziałać cuda i uratować komuś życie. W ubiegłym roku gościliśmy biegaczy i krwiodawców z różnych miast w kraju, mamy nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej i różnorodniej.

Trasa biegu prowadzi spod Wawelu (Bulwar Czerwieński) bulwarami wzdłuż prawego i lewego brzegu Wisły. Biegacze przebiegają się z jednej strony Wisły na drugą najpierw przez Most Dębnicki, a potem przez Kładkę Ojca Bernatka. Bieg składa się z 2 pętli, każda po 5 km. Bieg można zakończyć po jednym okrążeniu lub kontynuować całą trasę (2 pętle – 10 km ). Dla dzieci przygotowaliśmy biegi na 500 i 1000 metrów, a dla seniorów marsz z kijami nordic walking na dystansie 5 km. 

Prosimy o przekazanie informacji o 5.krwiobiegu biegaczom i innym zainteresowanym osobom.

Zapisy przez stronę internetową www.krwiobiegkrakow.pl

Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku

https://www.facebook.com/krwiobiegkrakow/


Targi Seniora
strefa seniora

 

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiadają się tegoroczne Targi Seniora, które odbędą się w dniach od 5 do 6 października br. w EXPO Kraków.

 

Obrazy newsów: targi_seniora.jpg


  • 427 czytań
Wrześniowe poznawanie architektury Nowej Huty
kultura

Wrześniowe poznawanie architektury Nowej Huty

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida we współpracy z Fundacją Instytut Architektury przygotował na wrzesień aż pięć wydarzeń w ramach projektu „Nowa Huta – architektoniczny portret miasta”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Podczas zwiedzania i spacerów będzie można poznawać architektoniczne dziedzictwo kulturowe związane przede wszystkim z Bieńczycami, Wzgórzami Krzesławickimi i Czyżynami.


  • 462 czytań
Mistrzejowicki Klub Rodziców
strefa rodziców

Obrazy newsów: mistrzejowicki_klub_rodzica1.jpgMistrzejowicki Klub Rodziców to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci, jak dbać o ich rozwój.


  • 339 czytań