Wydarzenia

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb

Nasza gazetka

Kliknij na zdjęcie, aby pobrać

format pdfPrezentujemy nowy numer pisma Rady Dzielnicy XV - "Piętnastka".
Zapraszamy do lektury!

Facebook

Polecamy

Bezpieczne przejście dla pieszych!

Bezpieczne przejście dla pieszych w ciągu ul. Okulickiego w stronę Szpitala im. Rydygiera

Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Sylwii Pogodzińskiej i Dawida Dudka, studentom Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej we współpracy z organizacją ETSC odpowiedzialnej za bezpieczeństwo ruchu drogowego w Unii Europejskiej mamy bezpieczne przejście pomiędzy Mistrzejowicami a szpitalem. ZIKiT uwzględnił ich projekt mimo, że nie przyjął go do realizacji, jako zadanie własne Dzielnicy XV Mistrzejowice w ubiegłym roku. 

Przed:

Po:
Informacja - Kosze na terenie Plant Mistrzejowickich

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Mistrzejowic!


W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi deficytu koszy na śmieci na terenie głównie Plant Mistrzejowickich, Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice informuje, że powziął kroki w tej kwestii już w roku ubiegłym 2016 i obecnym 2017.

W roku 2017 ze środków Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice zostaną dostawione nowe kosze na śmieci głównie na wskazanych wcześniej przez Mieszkańców terenach, m.in. Plant Mistrzejowickich. Toczy się właśnie w Zarządzie Zieleni Miejskiej przetarg na zakup i montaż nowych koszy, na które Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice w tym roku przeznaczyła kwotę 10 tysięcy złotych.

Także w tym roku Rada zamierza przeznaczyć na ten cel kwotę 30 tysięcy złotych do realizacji w roku 2018 w nowej perspektywie budżetowej. Informujemy także, że na wniosek Zarządu Dzielnicy XV w roku 2017 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania dostawiło w pasach drogowych ponad 120 koszy na terenie Mistrzejowic, zaś Zarząd Zieleni Miejskiej dostawił prawie 30 koszy na terenie parku Fort Batowice.

Mamy nadzieję, że problem z brakującymi koszami częściowo zniknie w tym roku, a definitywnie w roku następnym. Brakujące kosze i ich lokalizację w pasach drogowych należących do gminy, możecie Państwo zgłaszać e-mailowo do rady dzielnicy.

Prosimy chwilowo nie zgłaszać lokalizacji koszy w parkach i zieleńcach, tu toczy się przetarg na zakup i montaż.

Źródło:www.facebook.com/dzielnica15.krakowKomunikat meteorologiczny - 22.05.201

 

Komunikat meteorologiczny - 22.05.2017r.

Znalezione obrazy dla zapytania pogoda

Źródło: www.twojapogoda.plSOBOTA DLA SENIORA !

Szanowni Seniorzy!

W związku z cyklem "Sobót Dla Seniora", pragniemy zapowiedzieć spotkanie z adwokat Alicją Sobotą wraz z zespołem stażystów projetku Allerhand Advocacy - "Prawo w interesie pulbicznym".

Zachęcamy do weekendowego przeglądnięcia dokumentów oraz przygotowania ewentualnych pytań.

SZCZEGÓŁY:

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida

Os. Złotego Wieku 14

24.05.2017 r.

11:00

Znalezione obrazy dla zapytania klub kuźnia

Serdecznie zapraszamy!Budżet Obywatelski Miasta Krakowa