Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


aktualności
strefa nastolatka

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury im. Andrzeja Bursy.

WARSZTATY TEATRALNE, MUZYCZNE, TANECZNE, PLASTYCZNE, FOTOGRAFICZNE, ROBOTYKA, KLUB CZASU WOLNEGO, KLUB HISTORYKÓW I KRONIKARZY, a dla najmłodszych KLUB JASIA I MAŁGOSI. 
Od września nowości MODELARSTWO i TEA TIME - spotkania w języku angielskim przy herbacie, dla każdego. Więcej na www.mdk.krakow.pl. Zapraszamy na os. Tysiąclecia 15.


Krwiobieg
zdrowie

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w 5.krwiobiegu Kraków,   który odbędzie się 6 października 2018 roku w Krakowie.

To już 5. edycja naszego krakowskiego biegu - z roku na rok chcemy się rozwijać i udoskonalać, jednak jedno jest niezmienne - tworzymy go aby promować honorowe krwiodawstwo, pozyskiwać fundusze na jego rozwój oraz promowanie zdrowego stylu życia. Krwiobieg Kraków to wydarzenie nie tylko dla tych, którzy biegają zawodowo, amatorsko lub biegną rano za uciekającym tramwajem! Krwiobieg Kraków to miejsce dla każdego, komu bliskie jest pomaganie i świadomość, że zwykłe „chcę” może zdziałać cuda i uratować komuś życie. W ubiegłym roku gościliśmy biegaczy i krwiodawców z różnych miast w kraju, mamy nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej i różnorodniej.

Trasa biegu prowadzi spod Wawelu (Bulwar Czerwieński) bulwarami wzdłuż prawego i lewego brzegu Wisły. Biegacze przebiegają się z jednej strony Wisły na drugą najpierw przez Most Dębnicki, a potem przez Kładkę Ojca Bernatka. Bieg składa się z 2 pętli, każda po 5 km. Bieg można zakończyć po jednym okrążeniu lub kontynuować całą trasę (2 pętle – 10 km ). Dla dzieci przygotowaliśmy biegi na 500 i 1000 metrów, a dla seniorów marsz z kijami nordic walking na dystansie 5 km. 

Prosimy o przekazanie informacji o 5.krwiobiegu biegaczom i innym zainteresowanym osobom.

Zapisy przez stronę internetową www.krwiobiegkrakow.pl

Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku

https://www.facebook.com/krwiobiegkrakow/


Targi Seniora
strefa seniora

 

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiadają się tegoroczne Targi Seniora, które odbędą się w dniach od 5 do 6 października br. w EXPO Kraków.

 

Obrazy newsów: targi_seniora.jpg


  • 482 czytań
Wrześniowe poznawanie architektury Nowej Huty
kultura

Wrześniowe poznawanie architektury Nowej Huty

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida we współpracy z Fundacją Instytut Architektury przygotował na wrzesień aż pięć wydarzeń w ramach projektu „Nowa Huta – architektoniczny portret miasta”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Podczas zwiedzania i spacerów będzie można poznawać architektoniczne dziedzictwo kulturowe związane przede wszystkim z Bieńczycami, Wzgórzami Krzesławickimi i Czyżynami.


  • 511 czytań
Mistrzejowicki Klub Rodziców
strefa rodziców

Obrazy newsów: mistrzejowicki_klub_rodzica1.jpgMistrzejowicki Klub Rodziców to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci, jak dbać o ich rozwój.


  • 385 czytań
Zawiadomienie o wydłużeniu terminu składania wniosków do Studium
aktualności

OBWIESZCZENIE

Zawiadomienie o wydłużeniu terminu składania wniosków do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowań przestrzennego Miasta Krakowa.

Link do druku.


Projekty uchwał na XLVIII Sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał

SZANOWNI PAŃSTWO !

 Mamy przyjemność przedstawić Państwu projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XLVIII Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 30 sierpnia 2018 roku, o godzinie 17:00, w siedzibie Rady Dzielnicy.


  • 565 czytań
aktualności
aktualności

W związku z urlopem pracownika administracyjnego w terminie od 30 lipca do 14 sierpnia br. biuro Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice będzie czynne w wyznaczonych dniach:

1 sierpnia (środa) w godz. 10.00-15.00

2 sierpnia (czwartek) w godz. 10.00-15.00

8 sierpnia (środa) w godz. 10.00-15.00

9 sierpnia (czwartek) w godz. 10.00-15.00

Za utrudnienia przepraszamy


Kierunek Kariera
aktualności

Projekt „Kierunek Kariera” – doradztwo zawodowe i szkolenia dla osób pracujących!

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

 


  • 469 czytań

Przewodniczącej Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice

Grażynie Janawie

wyrazy głębokiego współczucia

i słowa wsparcia z powodu śmierci

MAMY

składa

Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice

 


Projekty uchwał na XLVII Sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał

SZANOWNI PAŃSTWO !

 Mamy przyjemność przedstawić Państwu projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XLVII Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 12 lipca 2018 roku, o godzinie 17:00, w siedzibie Rady Dzielnicy.


  • 611 czytań
Akcja LATO

Terminy najbliższych zajęć w szkołach:

2 LIPCA – 10:00 – SP 89

4 LIPCA – 9:30 – SP 130, 12:00 – SP 85


Kino na trawie
kultura

Obrazy newsów: knt3.pngZatrać się w zieleni i… międzynarodowym kinie!

 

Sześć letnich czwartkowych wieczorów w sześciu krakowskich parkach i ogrodach, a do tego sześć ciekawych filmów, każdy z innego zakątka Europy. Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się projekt „Kino na trawie. Kino wielu kultur” realizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej we współpracy z Kancelarią Prezydenta Miasta Krakowa i krakowskimi konsulatami.

Co dwa tygodnie, przez całe lato, na terenie krakowskich terenów zielonych i ogrodów – także tych całkiem nowych! - prezentowane są filmy wybrane przez pracujących w Krakowie konsulów sześciu europejskich państw. Zielone kinowe wieczory „pod chmurką” pozwolą wszystkim chętnym zapoznać się z różnymi zakątkami naszego kontynentu, ich kulturą, kinematografią oraz… językiem. Wszystkie filmy wyświetlane będą bowiem w wersji oryginalnej z polskimi napisami. W ten sposób organizatorzy mają nadzieję poszerzyć grono odbiorców o przedstawicieli mieszkających w Krakowie społeczności prezentowanych krajów.

Pierwszy filmowy pokaz odbył się 7 czerwca. W  popularnym wśród krakowian Parku Jordana Konsulat Generalny Niemiec zaprezentował nieznany szerzej polskiej publiczności film „Witamy u Hartmannów” w reżyserii Simona Verhoevena.


  • 478 czytań
Plan zagospodarowania przestrzennego
aktualności

ZAWIADOMIENIE

o podjęciu przez Radę Miasta Krakowa Uchwały Nr XCV/2486/18 z dnia 28 lutego 2018 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarownia przestrzennego obszaru "Mistrzejowice - Północ".


Architektoniczny portret miasta
aktualności

Rozpoczął się nowy projekt Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie pt. „Nowa Huta – architektoniczny portret miasta”. Przedsięwzięcie realizowane we współpracy z Fundacją Instytut Architektury składać się będzie z aż dwudziestu wydarzeń: zwiedzania, prelekcji i spacerów, które od czerwca do grudnia 2018 r. portretować będą architektoniczne dziedzictwo kulturowe Nowej Huty z drugiej połowy XX w.


  • 420 czytań